Астрономи США знайшли нові докази існування гіпотетичної дев’ятої планети в Сонячній системі.
Виявилося, що та повинна знаходитися трохи ближче до Сонця, ніж передбачалося спочатку, повідомляється в статті, опублікованій в репозиторії препринтів arXiv.
Кластеризація орбіт об’єктів пояса Койпера не є результатом систематичної помилки спостереження і дійсно може бути викликана ще не відкритим масивним об’єктом або планетою Х.
Автори нової роботи взяли до уваги можливість упереджених даних, але навіть в цьому випадку кластеризация орбіт є статистично незвичайною. Імовірність того, що вона є наслідком випадковості, становить всього 0,4 відсотка. Це також дозволило дослідникам точніше визначити місце розташування імовірною орбіти дев’ятої планети.
І якщо планета існує, вона повинна бути виявлена за допомогою Обсерваторії імені Віри Рубін, яка буде введена в експлуатацію в 2022 році.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найближче до Сонця: вчені знайшли нове космічне тіло
Ще в 2016 році американські астрономи Майкл Браун і Костянтин Батигін вивчили статистичний розподіл орбіт об’єктів пояса Койпера і прийшли до висновку, що кластеризація повинна бути викликана не відкритої на даний момент зовнішньої планети. Згідно з їх розрахунками, цей об’єкт має масу в п’ять Земель і приблизно в десять разів більше віддалена від Сонця, ніж Нептун.