“Велика сімка” говорила про Україну. Написали декларацію

Головна Сторінка » “Велика сімка” говорила про Україну. Написали декларацію

Міністри транспорту “Групи семи” (G7) підтвердили підтримку України у відновленні і розвитку інфраструктури.

Зокрема йдеться про посилення транскордонного зв’язку, включаючи інфраструктуру і побудову стійких ланцюгів постачання, а також інтеграцію української транспортної мережі через розвиток нових залізничних сполучень із європейською колією. Про це йдеться у спільній декларації, затвердженій за підсумками саміту міністрів транспорту G7.

Політики підкреслили важливість українського Чорноморського морського коридору як економічного та ефективного експортного коридору через Чорне море, ініціативи щодо розмінування Чорного моря, а також виконання Угоди між ЄС та Україною про вантажні перевезення автомобільним транспортом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший транш із 50 млрд вже в Україні. Куди підуть гроші

Учасники саміту наголосили на важливості відновлення зруйнованих транспортних систем для сприяння швидкому відновленню України від наслідків російської збройної агресії в Україні.

“Ми повністю зобов’язуємося продовжувати роботу, спрямовану на реконструкцію стійких, розумних і безпечних транспортних систем в Україні, дотримуючись принципу “відновлювати краще, ніж було”. Інфраструктура та транспортні системи України мають вирішальне значення не лише для відновлення економіки України та добробуту її громадян, але й для відновлення міжнародного транспортного сполучення, що принесе користь світовій торгівлі та ланцюгам постачання”, – сказано у декларації.

За результатами зустрічі оголосили про створення робочої групи G7 щодо ланцюгів поставок.

Потреби на відбудову України становлять майже $486 млрд, повідомляв у лютому прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

У березні запрацював сайт міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України.