“Великий обман” – які підводні камені заклали у заборону російської церкви

Головна Сторінка » “Великий обман” – які підводні камені заклали у заборону російської церкви

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про заборону російської церкви в Україні. Однак це більше схоже на маніпуляцію і процес заборони може реально розтягнутися на роки. Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповів Валерій Клочок. Він – керівник Центру громадської аналітики “Вежа”, голова благодійного фонду “Нова дорога”.

“В цілому, це дійсно обман. Тому що сам законопроєкт не має жодної згадки про українську православну церкву російського патріархату. Там йдеться про регулювання релігійних організацій в Україні. Якщо таку організацію запідозрять у зв’язку з країною-агресором, то буде перевірка. Виключне право ініціювати таку перевірку згідно запропонованого законопроекту має центральний орган виконавчої влади зі спецстатусом – це Державна служба з етнополітики та свободи совісті. Втім у проєкті закону про саму назву “Росію” навіть не йдеться. Надалі така перевірка може закінчитися складанням акту на цю релігійну організацію. Їм виносять попередження. Це як пожежна інспекція, яка виносить припис за порушення. Це комісія під час перевірок на предмет зв’язків із Росією як вона це має визначити? Потім знову повинна провести перевірку. Бо на усунення цих зв’язків дається 30 днів. Механізм реалізації цього законопроєкту доволі дивний”, – сказав Клочок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Вибори відбудуться наступного року. Це найкращий шанс Зеленського на другий термін” – Валерій Клочок

Весь процес заборони розтягнеться на роки, додав він.

“Якщо релігійна організація не усунула ці зв’язки, то після цього Державна служба з етнополітики та свободи совісті організує судовий позов. За результатами суду вже можуть закрити цю організацію. Але якщо у нас релігійні організації це кожен окремий монастир, релігійні громади, управління і центри, релігійні братства, які є в підпорядкуванні московської церкви, то суди мають розглядати тисячі позовів. Ситуація така, що законопроєкт про заборону московської церкви нібито ухвалили, але реалізація його досить сумнівна. Навіть у випадку, якщо закон приймуть, це не вирішить ситуацію. Це все дивно і схоже на велику маніпуляцію”, – пояснив Клочок.

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №8371 про заборону релігійних організацій, пов’язаних із Російською Федерацією.

“За” проголосували 267 народних депутатів.