fbpx

Великий обмін: омбудсмени України й РФ провели нові переговори

Головна Сторінка » Великий обмін: омбудсмени України й РФ провели нові переговори

Український і російський омбудсмени провели нові переговори за посередництва Туреччини. Обговорили обмін тяжкопораненими.

Про результати зустрічі прозвітував як уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець, так і російський омбудсмен Тетяна Москалькова.

“Провели тристоронню онлайн-зустріч між омбудсманами трьох країн України, Туреччини й РФ”, написав Лубінець.

За його словами, ці онлайн-зустріч є продовженням переговорів, які відбулися між омбудсменами під час їхнього нещодавнього візиту в Анкару.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна і Росія працюють над масштабним обміном: у Туреччині розкрили деталі

Тим часом російська омбудсмен Москалькова заявила, що сторони нібито обговорили питання обміну пораненими.

“Домовилися про сприяння обміну списками тяжко поранених, які підлягають репатріації, надання допомоги компетентним органам у поверненні громадян, які підлягають депортації”, написала Москалькова.

Україна передала Росії список із 748 іменами хворих і важкопоранених полонених оборонців країни. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. Раніше він закликав близьких і родичів полонених подавати до Національного інформаційного бюро та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими достовірну інформацію про поранення або каліцтва воїнів, щоб потім зафіксувати це в реєстрах.

Результати перевіряння цього списку будуть предметом подальших перемовин з РФ.

Generated by Feedzy