Веніславський пояснив, чому відсьогодні мобілізація в Україні вийшла на новий рівень

Головна Сторінка » Веніславський пояснив, чому відсьогодні мобілізація в Україні вийшла на новий рівень

Обов’язок сприяти мобілізаційним заходам з боку керівників підприємств чи органів держвлади існував й до прийняття оновленого законопроєкту про мобілізацію.

Відсьогодні, з набуттям чинності закону, мобілізація має вийти на новий рівень. Про це в ефірі телемарафону розповів член комітету Верховної ради України з питань національної безпеки, оборони і розвідки Федір Веніславський.

“Раніше було прописано загальні декларативні положення про те, що всі мають щось робити, але не було прописано конкретних обов’язків ні органів місцевого самоврядування, ні органів державної влади, ні керівників підприємств. Ми прописали чітко, хто що має робити, замінили “сприяти” на “забезпечувати”, – сказав він.

Веніславський пояснив, що тут йдеться про вже певні зобов’язальні дії тих чи інших керівників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки українців авторизувалися в “Резерв+”: у Міноборони назвали цифру

“Ми сподіваємося, що відсьогодні система мобілізації вийде на новий рівень, відбудеться певний стрес всіх складових, які будуть розуміти, що вони мають діяти. Від сьогодні багато чого повинно змінитися. Представники ТЦК і СП більше не будуть сам на сам зі своїми завданнями щодо забезпечення мобілізації. А до цього долучаться всі інші суб’єкти, які й так законом були зобов’язані це робити”, – сказав він.

Однією з важливих складових змін, яка передбачена і в цьому законі й у документі про удосконалення законодавства щодо єдиного реєстру військовозобов’язаних призовників і резервістів, Веніславський назвав можливість максимально синхронізувати всі наявні в державі бази даних.

“Які дозволять зрозуміти, хто з військовозобов’язаних на якому підприємстві працює, де фізично проживає тощо. Це буде синхронізовано з системою “Оберіг”. Тому мобілізація буде суттєво удосконалена”, – пояснив нардеп.

Він зазначив, що, зокрема й підвищилися штрафи для громадян, які не виконують свої обов’язки щодо мобілізаційних заходів.

“Це в сукупності дозволить забезпечити найбільш ефективне виконання тих заходів, яких на сьогодні потребує наша держава”, – сказав Веніславський.

У суботу, 18 травня, в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію.

Ним запроваджено низку новацій.

Зокрема, усі громадяни України, які перебувають на військовому обліку, протягом 60 днів зобов’язані оновити свої особисті дані в ТЦК. Це можна зробити в Центрах надання адміністративних послуг або через електронний кабінет військовозобов’язаного.