fbpx

Веніславський розповів про участь Білорусі у війні

Головна Сторінка » Веніславський розповів про участь Білорусі у війні

Білоруські військові офіційно не беруть участі у війні проти України.

Але було чимало випадків участі білоруських найманців, сказав член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, передає “Укрінформ”.

“За даними української розвідки, таких випадків чимало. Це не дуже масове явище, але й непоодинокі випадки, коли військовослужбовці Республіки Білорусь укладають контракт у складі російських окупаційних військ і заробляють гроші, воюючи проти України”, розповів він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наступ з Білорусі: Подоляк озвучив нові розвіддані

Білорусь надала РФ територію для наступу, тому за Резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 1974 року вона є стороною конфлікту.

“Річ у тім, що ця агресія не переросла в повноцінну участь особовим складом у війні. Я думаю, що і не переросте. Тому зараз ми не можемо говорити про те, що Республіка Білорусь відверта сторона конфлікту в сухопутній війні”, додав Веніславський.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до самопроголошеного лідера Білорусі Олександра Лукашенка. Зокрема, він розповів, що трапиться, якщо Білорусь вирішить напасти на Україну.

Так Зеленський відреагував на погрози Лукашенка щодо того, що Білорусь вестиме війну разом із російськими військами зі своєї території, якщо хоч один український військовий перетне кордон.

Generated by Feedzy