fbpx

Ветеранам щороку виплачують допомогу

Головна Сторінка » Ветеранам щороку виплачують допомогу

“Відслужив на флоті п’ять років. Рік виконував інтернаціональний обов’язок на Кубі. Нам обіцяли золоті гори, але пільг не дали. 1995-го визнали, що на Кубі був воєнний стан, мені надали статус учасника бойових дій. Які пільги передбачені?” запитує Василь Кочан.

Читач Василь Кузьмік цікавиться пільгами для воїнів-“афганців”.

Всі пільги для учасників бойових дій і ветеранів передбачає закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, повідомляють у Міністерстві соціальної політики. В документі зазначені такі пільги:

безкоштовні путівки до санаторіїв або компенсація їхньої вартості, якщо придбані за власні гроші. Порядок надання путівок визначає Кабмін.

75% та 100% знижки на квартплату в межах норм, передбачених законодавством 21 кв. м житла на кожну особу, яка проживає у будинку і має право на знижку, та додатково 10,5 кв. м на сім’ю.

75% та 100% знижки на користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами), скрапленим балонним газом для побутових потреб у межах середніх норм споживання.

Для сімей, що складаються з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка на користування газом для опалення житла. Для розрахунку береться подвійний розмір нормативної опалювальної площі 42 кв. м на кожну особу, яка має право на знижку, та 21 кв. м на сім’ю. Пільги стосовно плати за житло, комунальні послуги та паливо надаються учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їхніх сімей, що проживають із ними, незалежно від виду житла, форми власності.

Ветерани мають право безкоштовно користуватися всіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення, автобусами приміських і міжміських маршрутів. У тому числі внутрішньорайонних, міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка.

Один раз на два роки (туди й назад) учасник бойових дій може безкоштовно скористатися залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення. Або один раз на рік (туди й назад) вказаними видами транспорту з 50-відсотковою знижкою.

Особам з інвалідністю внаслідок війни першої i другої груп надається безоплатний проїзд один раз на рік (туди й назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом. Ті, хто їх супроводжує (не більше однієї особи), оплачують 50% вартості. Для осіб з інвалідністю третьої групи безкоштовний проїзд один раз на два роки (туди й назад) або один раз на рік із 50-відсотковою знижкою. Особи з інвалідністю внаслідок війни можуть користуватися міжміським залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом у період із 1 жовтня по 15 травня з 50-відсотковою знижкою вартості проїзду без обмеження кількості поїздок.

Також щороку до 5 травня виплачується разова грошова допомога. Її розмір визначає Кабмін.