Вето Зеленського: що тепер буде з е-декларуванням

Головна Сторінка » Вето Зеленського: що тепер буде з е-декларуванням

Президент Володимир Зеленський ветував закон про е-декларування, який передбачає закриті декларації. Така позиція, найімовірніше, викликана тиском Заходу тому реєстри будуть відкриті.

Однак держслужбовці продовжать шукати способи обійти закони, розповів Gazeta.ua політолог Валерій Гончарук.

“Президент сказав, що буде консультуватися. Бо одразу виник скандал щодо декларування. Інформація про це мала бути непублічною. Були невдалі коментарі з боку депутатів. Той же Тищенко сказав, що росіяни нібито можуть отримати дані про наших високопосадовців. Але річ у тому, що сама ця ініціатива відкритого декларування йде від Європейського Союзу. Нам чітко сказали: якщо хочете долучитися – виконайте конкретні пункти. Один з них про е-декларування. Депутати хотіли зробити пролонгацію періоду відкритого доступу. Консультування президента було в тому, як на такі речі відреагують західні партнери”, сказав Гончарук.

Вирішальне слово було саме за позицією Заходу, наголосив політолог.

“Бо там такі речі не сприйняли би нормально. Наша країна вже не може грати за правилами, які були до повномасштабної війни. Наш бюджет залежить від наших донорів. Тут питання не особистих амбіцій, а виживання. Тому президент і пішов на ветування. Думаю, зважаючи на це, знайдуть необхідну кількість голосів і декларації оприлюднять”, уточнив Гончарук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто має подавати та як каратимуть чиновників: що потрібно знати про е-декларування

Посадовці продовжать шукати лазівки, як приховати незаконне майно, додав політолог.

“Дуже часто депутати записують статки на родичів. Вони в цьому плані і працюватимуть далі. З політичної точки зору небажання декларувати статки має значення. Переважна більшість Верховної Ради розуміє, що їх ніхто не обере. Тому знають, що у них є небагато часу, щоб приховати свої статки”, пояснив Гончарук.

Президент Володимир Зеленський наклав вето на закон про електронне декларування, який передбачає закриті декларації.Він назвав ці обмеження неприйнятними. 6 вересня петиція до президента з вимогою ветувати законопроєкт за три години назбирала голоси.

5 вересня Верховна Рада проголосувала за відновлення е-декларування посадовцями. Водночас реєстри декларацій нардепи залишили закритими правка не набрала необхідної кількості голосів.

Після цього громадські активісти закликали президента Зеленського повернути законопроєкт до парламенту.