fbpx

Від гвинтів до ракет: у Польщі стався масштабний витік військових даних

Головна Сторінка » Від гвинтів до ракет: у Польщі стався масштабний витік військових даних

У Польщі стався масштабний витік даних про озброєння армії країни, боєприпасів, запчастин для бойових машин і спеціалізованого програмного забезпечення.

У мережу просочилася ресурсна база польських військових, повідомляє Onet. Значна частина даних стосується обладнання з колишнього СРСР, а також закупленої в США, Німеччини та Ізраїлю техніки.

“Злили дані від гвинтів і ноутбуків до протитанкових ракет і винищувачів F-16. Деяка інформація, що потрапила у вільний доступ, є надзвичайно цінною для іноземних спецслужб. Базу вже завантажили користувачі з понад десятка країн, зокрема з Росії та Китаю”, – зазначають журналісти з посиланням на джерела в спецслужбах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В МЗС Польщі відреагували на кібератаки проти України

Загалом у мережі оприлюднили 1 757 390 записів. Польські служби зараз перевіряють, як саме ця інформація потрапила в інтернет. Імовірним винуватцем витоку називають недбалого ІТ-спеціаліста інспекції підтримки збройних сил у Бидґощі. Саме ця установа займається закупівлями для армії та зберіганням техніки й запчастин.

Міноборони Польщі вже відреагувало на ситуацію. Там переконують, що загрози для державної безпеки немає, а оприлюднені дані й без того є у відкритому доступі.

Торік хакери зламали приватну електронну пошту глави канцелярії польського прем’єра Міхала Дворчика та його дружини. Злочинці також дістали доступ до їхніх акаунтів у соцмережах. Дворчик тоді заявив, що йдеться про ймовірну атаку з боку РФ чи Білорусі.