Із 28 жовтня виявили 153 353 нових інфікованих. Не побороли коронавірус 3819 українців.
15 областей перейшли в червону зону епіднебезпеки Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Сумська, Херсонська, Хмельницька та Чернігівська. У помаранчевій лишилися Вінницька, Волинська, Полтавська, Тернопільська, Харківська, Черкаська та Чернівецька. У жовтій Закарпатська й Кіровоградська.
Активно організовуємо додаткові ліжка, але персоналу бракує, каже інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні 39-річна Ольга Кобевко. Пацієнтів у нас багато з вересня. В одному відділенні може бути понад 100. А в нас їх два і реанімація. Медики не витримують навантаження і звільняються. На одного лікаря за добу інколи припадає шестеро хворих у тяжкому стані. Нинішній спалах набагато потужніший. Вірус агресивніший. Швидше розвиваються ускладнення.
80% госпіталізованих залежні від медичного кисню. Дві третини обладнаних ним ліжок у країні вже зайняті. Найкритичніша ситуація в Донецькій, Київській, Сумській і Запорізькій областях.
В нашому закладі 455 кисневих ліжок і всі зайняті, говорить Тетяна Мостепан, головна лікарка клінічної лікарні №4 у Києві. Такими темпами за добу використовуємо 7 тонн кисню. Хоча в найтяжчі часи витрачали не більше 5 тонн. За весь час пандемії такого не було.
Аби поповнити запаси медичного кисню, уряд залучив 35 підприємств, що його виробляють.
Споживання кисню на одного пацієнта зросло вшестеро. За добу лікарні в країні використовують понад 330 тонн рідкого кисню та 6,8 тисячі балонів, говорить міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, 41 рік.
Українці почали активніше вакцинуватися. За минулий тиждень щеплення отримали 1,7 млн осіб. Найбільше в Києві, Полтавській і Київській областях. Найменше на Закарпатті й Волині.
Вакцинацію пришвидшили жорсткі обмеження. План влади спрацював, але пізно, говорить імунолог 43‑річний Борис Донський. Це треба було робити місяць тому. Щеплення суттєво вже не вплине на спалах захворювання. Результат побачимо щонайменше за місяць.
В Україні дозволили щепити від коронавірусу дітей від 12 років.
Робити це можна лише вакциною “Пфайзер” за тією ж схемою, що й дорослих двічі з проміжком від 21 до 28 днів. Але меншим дозуванням 0,3 мл. Потрібно надати документ за формою 063/о, де зазначено, що дитина отримала всі інші щеплення, згідно з Національним календарем.
Видавець 39‑річний Ілля Стронґовський уже вакцинував свою доньку 13‑річну Єву. Вона має рідкісну генетичну патологію. Не ходить і не говорить.
Єві зробили тільки щеплення для новонароджених, каже Стронґовський. Усі наступні роки ми утримувалися від цього, згідно з порадами лікарів і протипоказаннями. Щойно отримали дозвіл вакцинувати Єву від ковіду, одразу пішли. Ми з дружиною ще влітку щепилися “Коронаваком”.
Вакцину “Комірнаті” від “Пфайзер” використовують для щеплення дітей від 12 років у США, Австралії, Японії, країнах Євросоюзу.