Від мобілізації в Україні можуть звільнити ще одну групу людей

Головна Сторінка » Від мобілізації в Україні можуть звільнити ще одну групу людей

В Україні хочуть звільнити від мобілізації працюючих волонтерів.

Потрібно буде мати документальне підтвердження волонтерської діяльності протягом декількох місяців, розповів автор нового законопроєкту народний депутат України Георгій Мазурашу.

В Україні налічується близько 5 тис. офіційно зареєстрованих волонтерів. Всі розуміють, що цифра тих, хто займається волонтерством, насправді, набагато більша, зазначив він.

Для введення законопроєкту в силу, необхідна вказівка норм, які на даний момент відсутні. Наприклад, не позначено кількість допомоги, яку необхідно надавати щомісяця, щоб мати достатню кількість доказів для захисту від мобілізації.

Також даний законопроєкт може призвести до масової реєстрації псевдопомічників армії, які таким чином просто захочуть уникнути мобілізації, зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандальний “слуга” пропонує мобілізацію “за письмовою згодою”

“У разі прийняття за основу можна буде обговорювати моменти неоднозначного трактування, запобіжники. На цьому етапі немає сенсу. Але якщо говорити про тих, хто міг би так закон використовувати, то просто немає сенсу думати, як перекривати можливі лазівки для тих, хто навіть не хоче служити і воювати”, – пояснює нардеп.

Волонтер повинен відповідати певним критеріям:

бути офіційно оформленим не менше, ніж на 0,75 ставки;

займатися підприємницькою діяльністю (не мати при цьому боргів);

офіційно займатися волонтерською діяльністю (перебувати в реєстрі волонтерів, мати посвідчення);

мати документи, що підтверджують волонтерську діяльність у поточному та попередньому місяці.

Минулого тижня Верховна Рада продовжила дію воєнного стану і мобілізації до 14 лютого 2024 року.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний вважає за необхідне розширити категорію громадян, які можуть бути призвані на навчання або мобілізацію.