Від тих, хто вкинув “дезу” про Залужного треба просто відписатись – Юрчишин

Головна Сторінка » Від тих, хто вкинув “дезу” про Залужного треба просто відписатись – Юрчишин

Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин закликав ігнорувати блогерів і медіа, які розганяли фейк про звільнення головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного.

Про це Юрчишин сказав у коментарі “Укрінформ”.

“По-перше, хочу подякувати тим громадянам, які не піддалися паніці та зберігали спокій, чекаючи на офіційні повідомлення. Коли виникає багато нібито інсайдів на важливу тему – краще дочекатися офіційної інформації. Так, вона не буде такою швидкою, зате точно буде достовірною. Суха правда краща за гучні неправдиві заголовки”, – зазначив голова комітету.

Є поняття інституту репутації, сказав Юрчишин.

“Варто пошукати, які раніше “інсайди” поширювала та чи інша людина і яка кількість із них не справдилася. Якщо хтось засмічує інформаційний простір відвертими вкидами, його або її варто ігнорувати. І журналістам, і читачам”, – зазначив нардеп.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після фейку про Залужного нардеп Ар’єв втікав від журналістів – відео

Свобода слова це про відповідальність, а не про можливість безкарно говорити будь-що, особливо у воєнний час, коли ворог намагається використовувати будь-які інформаційні приводи, спрямовані проти українців, сказав Юрчишин.

Є кілька варіантів боротьби з фейками, зазначив.

“Перший залежить від нас, буквально від кожного. Коли з’являється неперевірена інформація, ставте собі запитання: хто її поширив? Чи довіряю я цьому джерелу? На кого розрахований меседж? Кому вигідно, аби я думав (-ла) в тому чи іншому ключі?”, – пояснив Юрчишин.

Водночас голова Комітету з питань свободи слова звернув увагу на комунікацію від офіційних джерел.

“Нашим державним установам 100% не варто реагувати на кожен вкид. Однак коли йдеться про величезний розголос довкола ключових осіб держави – комунікація потрібна. Це має бути короткий і точний меседж, який би розставив усі крапки над “і”. Адже іноді “ні, це не правда” без жодних імен може посіяти лише більшу паніку”, – сказав голова комітету.

29 січня ввечері Telegram-канал колишнього нардепа Борислава Берези “Березовый сок” написав, що Залужного “звільнено з посади”. Після цього нардеп від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі написав, що Залужному “оголосили про відставку”.

Ні, це не правда, повідомило Міністерство оборони.

Торік у листопаді нардеп від “Європейської солідарності” Володимир Ар’єв заявив, що міністр оборони Рустем Умєров нібито “вніс подання про звільнення” Залужного. Згодом нардеп видалив допис у соціальній мережі.

Міністр оборони порівняв це з російською пропагандою, а користувачі соцмережі жорстко відреагували на заяви Ар’єва.