fbpx

Відбувся перший безпосадковий політ навколо земної кулі

Головна Сторінка » Відбувся перший безпосадковий політ навколо земної кулі

2 березня 1949 року закінчився перший безпосадковий політ на літаку навколо земної кулі, який тривав 94 год. Його здійснили на літаку Lucky Lady II – B-50 Superfortress. Екіпаж складався з 13 осіб.

B-50 Superfortress є стратегічним бомбардувальником ВПС США. Він завершує глибоку модифікацію серійного бомбардувальника B-29 Superfortress з новими, потужнішими двигунами та збільшеним бойовим навантаженням. Літак має подовжений кіль та мотогондоли зі зміщеними назад нижніми повітрозабірниками маслорадіаторів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продемонстрували пристрій, який виявляє літаки на великій відстані

1944-го, під час етапу проєктування під замовлення на 200 од., отримав початкове позначення B-29D. У вересні 1945 року, в умовах різкого скорочення військових замовлень, в процесі оформлення першого післявоєнного підряду, фірма Boeing, за погодженням із замовником, привласнила літаку нове позначення В-50, яке назавжди залишило його в тіні свого знаменитого попередника.

Першим літаком, на якому люди змогли відірватися від землі та зробити горизонтальний політ, став “Флаєр”, який побудували брати Орвілл і Вілбер Райт у США. Перший відомий політ літака в історії людства здійснили 17 грудня 1903 року. “Флаєр” протримався в повітрі 59 с. і пролетів 260 м.

Generated by Feedzy