“Війна, що затягнулася, дасть піррову перемогу” – Джош Рогін

Головна Сторінка » “Війна, що затягнулася, дасть піррову перемогу” – Джош Рогін

Думки у виданні The Washington Post оглядача, автора книги “Хаос під небесами: Трамп, Сі та битва за XXI століття” Джоша Рогіна

Оскільки війна в Україні перейшла на другий рік, адміністрація Джо Байдена обіцяє підтримувати Київ “стільки, скільки потрібно”. Ця мова розрахована на те, щоб послати Володимиру Путіну сигнал про рішучість. Але це не зовсім те, що хочуть почути українці. Незважаючи на те, що вони доблесно борються, вони також сильно страждають. Вони благають Захід допомогти їм прискорити перемогу у війні, а не задовольнятися нескінченним тягарем.

За кілька днів до річниці путінського вторгнення Байден відвідав Київ, а також виголосив натхненну промову в Польщі, пообіцявши, що Захід “ніколи не здригнеться” у боротьбі за свободу та демократію. Декількома днями раніше віце-президент Камалла Харріс вийшла на сцену Мюнхенської конференції з безпеки, щоб заявити про нескінченну відданість США зусиллям щодо України.

“Щоденна агонія війни збережеться. Але якщо Путін думає, що зможе нас перечекати, він дуже помиляється. Час не на його стороні”, – сказала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Західні літаки на озброєнні України зможуть вражати цілі в РФ” – Джеффрі Фішер

Майже всі українські офіційні особи, з якими я зустрічався у Мюнхені, шанобливо не погоджуються з цим. Справа не лише у зброї, хоча вони наполягають на тому, що більше й кращої зброї дуже сильно та терміново потрібні. Українські офіційні особи також кажуть, що вони стурбовані тим, що позиція адміністрації Байдена може підірвати підтримку стратегії Києва, яка полягає в прискоренні військових дій зараз, щоб уникнути глухого кута.

Для них нескінченна війна означає перемогу Путіна і втрату їхньої країни, якою вони її знають.

“Ми дуже вдячні за підтримку, яка триває, але є одна фраза, яка нас дуже непокоїть. Багато лідерів прямо зараз кажуть: “Ми підтримуватимемо вас стільки, скільки потрібно”. Ми вважаємо, ця фраза є досить небезпечною”, – сказала мені український депутат Єлизавета Ясько.

Захід психологічно та політично готується до довгої війни. Але вікно можливостей для перемоги України закривається

Послання Байдена сигналізує, що Захід психологічно та політично готується до довгої війни. Але Ясько сказала мені, що вікно можливостей для перемоги зачиняється. Атаки Росії на українську інфраструктуру, виробництво енергії та сільськогосподарські об’єкти завдають тяжких втрат її економіці. Українські військові зазнають великих втрат.

Поглиблення руйнувань означає, що в майбутньому Україна стане ще більш залежною від Заходу, а відновлення стане надмірно дорогим та важким. Чим довше триватиме війна, тим до меншої кількості галузей промисловості українським біженцям доведеться повертатися.

Депутат Олексій Гончаренко сказав мені, що перемога має призвести до того, що Україна стане здоровою демократією з економікою, що функціонує, інакше все марно. Ось чому, каже він, війну треба виграти цього року.

Якщо війна буде ще кілька років, а потім буде перемога, це буде піррова перемога

“Якщо війна триватиме ще кілька років, а потім буде перемога, це буде піррова перемога”, – сказав він.

Українці також гостро усвідомлюють втому від війни громадян США та Європи. Як чудово відомо українцям, Путін не зобов’язаний зважати на думку своїх громадян. Байден, навпаки, має політичний стимул, щоб цей конфлікт закінчився раніше, ніж пізніше.

“Ви справді хочете ще однієї вічної війни? Війна має закінчитися цього року. Це має бути посланням”, каже Гончаренко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандал в Міноборони і найгірший міністр: Артур Переверзєв про проблеми у відомстві

Чиновники адміністрації Байдена справедливо рекламують величезний обсяг військової допомоги, наданої Україні, і беруть на себе відповідальність за збереження єдності серед союзників по НАТО. Але страх Білого дому перед ескалацією у відносинах з Росією перешкодив його готовності дати Україні те, що, за словами Києва, йому потрібне для перемоги у війні цього року.

Українці просять ракети більшої дальності, сучасні безпілотники, більше засобів ППО та багато танків, а також винищувачі. Модель адміністрації Байдена у 2022 році полягала у тому, щоб утримуватися від передових видів озброєнь, які просять українці, побоюючись ескалації, а потім, коли Путін все одно загострює ситуацію, даватиме їх пізніше.

Колишній посол США в Україні Вільям Тейлор сказав мені, що ризик того, що Путін вирішить розширити війну за межі України, на даному етапі дуже низький, враховуючи стан пошарпаної російської армії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Головний удар з боку РФ буде найближчими тижнями” – Олег Жданов

“Затримка з постачанням зброї вартує життів українців, бо якби ми дали зброю, це могло б скоротити час війни”, – сказав він.

Підхід Байдена, який надає Україні достатню кількість зброї, щоб боротися до глухої ситуації, розглядається багатьма українцями як навмисна стратегія, спрямована на те, щоб підштовхнути Київ до переговорів. Українські офіційні особи стверджують, що переговори можливі лише тоді, коли Путін відчує великий тиск.

Перше, що ви почуєте від будь-якого українця, це “Дякую”. Українці не невдячні та не жадібні. Вони намагаються вижити. Але їхній розпач зростає. “Стільки, скільки потрібно” не повинно ставати виправданням браку терміновості.

Переклад Gazeta.ua