Війська РФ можуть відновити сили та посилити наступ на захід від Авдіївки – ISW

Головна Сторінка » Війська РФ можуть відновити сили та посилити наступ на захід від Авдіївки – ISW

Останніми днями дещо уповільнилися темпи російського просування на захід від Авдіївки.

Однак, війська РФ зберігають можливість активізувати наступальні операції у цьому районі в будь-який момент за рішенням командування. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадують, що російські війська захопили Авдіївку 17 лютого після близько чотирьох місяців виснажливих наступальних дій. І продовжували підтримувати відносно високий темп наступальних операцій у цьому районі, щоб використати тактичні можливості, які з’явилися після захоплення міста.

Наприкінці лютого російські війська досягли відносно швидких тактичних успіхів на захід від Авдіївки і планували просунутися якомога далі на захід до того, як Збройні сили України зможуть створити більш згуртовану і важкодоступну для прориву оборонну лінію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ масовано атакувала країну: є прильоти в чотирьох містах

Однак, на початку березня українські сили сповільнили просування російських військ на позиціях поблизу лінії Бердичі-Орлівка-Тоненьке, незважаючи на припущення, що цих позицій буде недостатньо для проведення наступних наступальних операцій російських військ.

“Війська РФ, ймовірно, прагнули зробити російське Центральне угруповання військ, що складається переважно з підрозділів Центрального військового округу (ЦВО) і так званої ДНР експлуатаційною силою, щоб скористатися перевагами захоплення Авдіївки. Російське військове командування, ймовірно, має намір, щоб підрозділи ЦВО продовжували наступальні дії поблизу Авдіївки в найближчій та середньостроковій перспективі”, – йдеться у повідомленні.

За оцінками аналітиків, Центральне угруповання військ досі не залучило до наступальних операцій на захід від Авдіївки елементи окремих з’єднань, що перебувають у цьому районі.

В ISW припускають, що частини російських 90-ї танкової дивізії, 74-ї мотострілецької бригади, 1454-го мотострілецького полку та 10-го танкового полку ДНР, а також ПВК “Ветеран”, ймовірно, становлять значний незадіяний оперативний резерв, який російське командування може задіяти для продовження та інтенсифікації зусиль з просування на захід від Авдіївки.

“Ці підрозділи, ймовірно, зазнали значних втрат під час наступальних операцій у період з жовтня 2023 року до середини лютого 2024 року, але місяць або більше відпочинку, ймовірно, дозволить російським військам поповнити ці підрозділи та відновити їхні погіршені бойові можливості до того низького рівня якості, який російське командування, схоже, готове прийняти”, – йдеться у повідомленні.

Нестача боєприпасів та військового обладнання унаслідок затримки допомоги зі США може зробити вразливішою лінію фронту.

Росіяни можуть скористатися цим для раптового прориву в Україні, повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW).