Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський доручив провести перевірку щодо комплектування ТЦК та СП особовим складом з бойовим досвідом.
Так, військовослужбовці територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки без бойового досвіду та відповідних обмежень за станом здоров’я будуть направлені для проходження військової служби у частинах, що виконують завдання в районах ведення бойових дій. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
Зазначається, що на їхні посади призначатимуть осіб, які отримали поранення, контузії та відповідно до свого стану здоров’я не можуть виконувати обов’язки в бойових підрозділах.
За даними Генштабу, вказані заходи мають на меті покращити якість роботи ТЦК та СП і забезпечити дотримання принципів соціальної справедливості, що сприятиме зміцненню братерства, бойового духу, а також взаємоповаги у військових колективах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Адвокат пояснив, чому ТЦК частіше виписують штрафи чоловікам
Зокрема, у період з 2022 по 2025 рік здійснено заміну всіх керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. На даний час майже 70% військовослужбовців ТЦК та СП уже мають бойовий досвід.
У Генштабі зазначили, що захисники і захисниці, які отримали поранення (контузії) під час бойових дій на сьогодні складають близько половини усього особового складу ТЦК та СП.
Також додали, що 20% персоналу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки – цивільні особи, тобто працівники Збройних Сил України.
“Останніми роками здійснено низку суттєвих змін в роботі ТЦК та СП: збільшено кількість посад із соціальної роботи, реформовано систему морально-психологічного забезпечення, вдосконалено системи обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, введено юридичну службу тощо”, – йдеться у повідомленні.
Українські військовослужбовці, які беруть участь у бойових діях від початку повномасштабного вторгнення Росії, поступово повертатимуться з передової, повідомив перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк.
За його словами, ключовою умовою реалізації цього плану є підготовка та заміна нинішніх підрозділів новими силами. Йдеться, зокрема, про доукомплектування армії новобранцями за контрактом, зокрема у віковій категорії 18-24 роки.