Військовий аналітик спрогнозував, наскільки реально деокупувати Донбас та Крим

Головна Сторінка » Військовий аналітик спрогнозував, наскільки реально деокупувати Донбас та Крим

Так чи інакше будь-яка війна закінчується, і іноді результатом є “бойова нічия”, яка може чекати й на російсько-українську війну.

Все тому, що поки не зрозуміло, як звільнити той самий Донбас, який попросту забетонований укріпленням. А от Крим можна перетворити на своєрідну “гнилу грушу” знищивши Кримській міст. Про це в інтерв’ю “Фокусу” заявив військовий аналітик, полковник Збройних Сил України Петро Черник.

За його словами, знищення Донецька, як це було з Дрезденом часів Другої світової, ніхто у 21 сторіччі вчиняти не буде. Тим більше, що для цього знадобляться бомбардувальники США B-52 або B1B Lancer, які, звичайно, Україні ніхто не дасть, як десятки тисяч тонн бомб до них.

“А ще у нас немає півмільйона резерву, який ми готові покласти на “алтар” Донецька. Але військовий надлом має все одно відбутись, проте коли він буде – невідомо”, – каже він.

На думку Петра Черника, теоретичну “бойову нічию” не можна розглядати як “корейський сценарій” (розділ на Південну Корею та КНДР) – це одна нація з різними правлячими режимами та соціальними структурами. Тут більш ймовірним є лінія розмежування з Донбасом з умовним миротворчим контингентом, каже полковник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Справжня перемога України”: посол Великої Британії прокоментував знищення 20% флоту РФ

“А от з Кримом ситуація дещо простіша, бо його можна перетворити на “гнилу грушу” завдяки ударам по Кримському мосту, відрізавши окупантів від логістики. Масована атака ракетами Storm Shadow розв’яже цю проблему попри зусилля ППО, як і подальший контроль ракетами над тим, щоб міст не змогли відновити”, – каже військовий аналітик.

Важливою буде і робота в цьому аспекті ЗСУ по знищенню ворожих кораблів чи літаків, що будуть намагатись доставляти вантажі на півострів. За кілька місяців таких справ ворожа армія на півострові буде просто знесилена.

“Проте для успіху подібної операції потрібна зброя у великій кількості. Особливо в пригоді будуть F-16 для прикриття повітря і запуску ракет. Саме велика кількість літаків, більш сотні, можуть дійсно змінити хід війни”, – зазначає експерт.

Українські війська просунулися на південь від Красногорівки біля Донецька.

Росіяни втратили десятки одиниць техніки під час невдалого наступу на Терни, пише Інститут вивчення війни (ISW).

Водночас окупанти 22 січня вели посилені наступальні операції на південний схід від Куп’янська. Російські “воєнкори” заявляють про просування на південний захід від Крохмального біля Берестового.