Вісім українських пілотів готові до навчань на винищувачах F-16

Головна Сторінка » Вісім українських пілотів готові до навчань на винищувачах F-16

Обрали першу групу з восьми українських пілотів, які вільно володіють англійською, та повністю готові до навчання на американських винищувачах F-16.

Вони розпочнуть навчання після того, як європейські країни розроблять офіційний план підготовки й затвердять його у США. Точні терміни початку тренувань залишаються невідомими, повідомляє Politico з посиланням на анонімних чиновників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США ще не схвалили остаточний план навчання для українських льотчиків на F-16: відома причина

Ще 20 пілотів, які трохи розмовляють англійською, вже у серпні можуть розпочати мовні курси у Великій Британії.

Для потенційної участі в навчальній програмі відібрали 32 українських пілотів. Цього достатньо для формування двох ескадрилій. Проте рівень знання англійської мови залишається каменем спотикання.

Частина інструктажу щодо керування військовим винищувачем F-16 відбудеться в Данії й Румунії.

Адміністрація Байдена все ще чекає на офіційну пропозицію щодо навчання від європейських союзників. Вашингтон “сподівається”, що запит надійде протягом декількох тижнів.

Українська влада пообіцяла, що буде використовувати F-16 лише для виконання завдань в межах України і американські винищувачі не атакуватимуть цілі на території Росії.

Учасники коаліції винищувачів для України досі недоопрацювали плани навчання пілотів ЗСУ з експлуатації обіцяних F-16.

США та європейські країни-партнери досі дискутують про підготовку пілотів попри заяви щодо термінів постачання бойових літаків четвертого покоління, пише Politico.

Радник з національної безпеки США Джон Кірбі раніше заявляв, що адміністрація президента Джо Байдена діятиме “якнайшвидше”, щоб доставити в Україну винищувачі F-16.

Високопосадовець Білого дому також зазначив, що літаки будуть у небі над Україною вже до кінця року.