Вісім звичок після 40, які збільшують тривалість життя на 20 років і більше

Головна Сторінка » Вісім звичок після 40, які збільшують тривалість життя на 20 років і більше

Є звички, які можуть збільшити тривалість життя на 20 років і більше. І це буде здорове та насичене життя.

Йдеться про ті звички, які важливо внести у своє життя після 40 років, пише Nutrition.

Відповідні висновки зробили фахівці з Американського товариства харчування. Вони представили нове дослідження, яке вивчало поведінку людей.

В експериментах взяли участь понад 700 тисяч осіб із програми “Мільйон ветеранів” віком від 40 до 99 років. Були також використані дані учасників із медичних записів із 2011 по 2019 рік.

Згідно з результатами дослідження, існує вісім факторів способу життя, на яких слід зосередитись, щоб збільшити її тривалість.

Вправи (зарядка, фізична активність, спорт)

Хороші соціальні відносини

Хороша гігієна сну

Відмова від зловживання алкоголем

Дотримання здорового харчування

Відмова від куріння

Зниження рівня стресу до мінімального

Немає залежності від опіоїдів.

Науковці кажуть, люди з цими вісьмома навичками у віці 40 років значно збільшували свою тривалість життя в порівнянні з тими, хто не перейняв жодної з цих звичок. У жінок кількість років збільшилася на 21 рік, у чоловіків – приблизно на 24 роки.

При цьому рівень смертності у людей із такими звичками знизився на 13% за період дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що їсти жінкам 40+, щоб продовжити молодість

Дослідники стверджують, що розуміння переваг необов’язково слідувати відразу всім вісьмом пунктам одразу і починати можна в будь-якому віці, навіть після 40 років.

Звичайно, чим раніше почати дотримуватися таких звичок – тим краще. Якщо ви вже перейшли 40-річний рубіж, то ще не все втрачено.

Що дає високий ризик смертності

Усі вісім практик дуже важливі для довголіття та здоров’я, але деякі з них призводять до ризику ранньої смертності. Наприклад, багаторічний досвід куріння, вживання опіоїдів та недостатня кількість фізичних вправ. З цими трьома чинниками ризик ранньої смерті зростає на 30-45%.

Для людей старшого віку має велике значення фізична активність. Регулярні вправи дають дуже багато переваг – вони допомагають залишатися бадьорим, підтримувати здоров’я та фізичну форму, дозволяє людям бути незалежними від інших та запобігають падінню. Також фізичні вправи сприятливо впливають і психологічне здоров’я.

Після 40 років у жінки настає період, який асоціюється з психоемоційними розладами та припливами. Крім цього в такому віці у представниць прекрасної статі сповільнюється метаболізм, що призводить до поступового набору ваги. Підвищується рівень холестерину та ризик появи серцево-судинних захворювань.

Дієтологиня Наталія Самойленко розповіла, які продукти мають бути в раціоні жінки за 40, щоб залишатися стрункою і мати здорову енергію.