Візьміть за звичку ці чотири правила, щоб зберегти зуби здоровими до кінця життя

Головна Сторінка » Візьміть за звичку ці чотири правила, щоб зберегти зуби здоровими до кінця життя

Вберегти здоров’я ваших зубів допоможуть кілька звичок, які б стали щоденними.

Важливо не лише чистити зуби зранку та увечері і регулярно відвідувати стоматолога. Є ще декілька речей, які варто робити заради здоровʼя ротової порожнини, пише nv.

Пропонуємо вам переглянути пʼять дієвих способів як зберегти свої зуби здоровими та доглянутими.

Неправильне чищення зубів

Правильна техніка чищення зубів є ключовим фактором для належної підтримки здоров’я. Важливо не тільки чистити зуби, але й робити це правильно, оберігаючи ясна та емаль.

Надто сильний натиск чи використання жорсткої зубної щітки може призвести до проблем.

І не забувайте, що нитка має бути першою частиною вашої гігієни чищення зубів, вона видаляє будь-який наліт, який є основною причиною захворювань ясен.

Надмірне споживання цукру

Цукор є основним чинником розвитку карієсу. Надмірне споживання цукру може призвести до утворення зубного нальоту і руйнування зубів.

Існує чітке розуміння біології процесу розчинення емалі, викликаного кислотними ферментованими продуктами з цукром під дією бактерій, тому рекомендується обмежити його споживання і вживати його в межах допустимих норм.

Поглиблений контакт з кислими напоями

Кислі напої, такі як газована вода або напої з лимоном, можуть призводити до розм’якшення емалі, що створює сприятливі умови для розвитку карієсу

За даними Норвезької стоматологічної асоціації, близько 40% 18-річних людей мають пошкодження зубів кислотою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До чи після сніданку: коли зранку чистити зуби

Стоматологи рекомендують обмежити споживання таких напоїв і вживати їх за короткий період часу, не розтягуючи “задоволення”.

Паління

Як ми знаємо куріння дійсно шкідливе для нашого здоров’я, воно може призводити до виникнення проблем з яснами, пародонтиту, а також може сприяти розвитку раку ротової порожнини.

Вживання тютюну проявляється не тільки внутрішніми факторами, але й зовнішніми, опущення ясен, неприємний запах з рота, а також плями на зубах це також естетичний недолік, і не думайте що популярний зараз вейпінг чимось кращий.

Час, їжа та напої, що передують чищенню зубів, відіграють у цьому щоденному ритуалі вирішальну роль. Є кілька речей, яких слід уникати перед чищенням зубів, щоб підтримувати належну гігієну порожнини рота та захищати здоров’я зубів.

Хоча регулярно чистити зуби дуже важливо, перед чищенням краще почекати не менше 30 хвилин після вживання кислої їжі або напоїв. Це дає вашій слині можливість нейтралізувати кислоти та повторно затвердіти емалі, зменшуючи ризик ерозії емалі.