Власник судна, яке обвалило міст у США, може скористатись “законом Титаніка”. Що це означає

Головна Сторінка » Власник судна, яке обвалило міст у США, може скористатись “законом Титаніка”. Що це означає

Власнику контейнеровоза Dali, який зруйнував міст імені Френсіса Скотта Кі у Балтиморі в Сполучених Штатах Америки, загрожують претензії на сотні мільйонів доларів.

Але він може зменшити їх разів у десять, якщо піде шляхом власника “Титаніка” і скористається законом 1851 року, повідомило агентство Bloomberg. Про це пишуть LIGA.net.

Закон обмежує відповідальність судновласника вартістю судна і вантажу після аварії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: $59,99 за примірник: Трамп через борги почав продавати Біблію

Закон про обмеження відповідальності (Limitation of Liability Act) ухвалили понад 170 років тому, щоб запобігти масовим банкрутствам судноплавних компаній.

Тоді кораблі були паровими й на них часто траплялися пожежі.

У випадку з “Титаніком”, який затонув, судновласнику White Star Line вдалося обмежити збитки сумою менше ніж у $100 тис. ($300 за 14 рятувальних шлюпок, що уціліли, і $92 тис. доходу за квитки). Але у підсумку компанія погодилася виплатити $664 тис. компенсації за всіма претензіями.

За словами експерта у сфері морського права Мартіна Девіса, судновласнику все одно доведеться сплатити десятки мільйонів доларів, але це набагато менше, ніж можна було б очікувати.

Для порівняння, вартість зруйнованого мосту імені Френсіса Скотта Кі становить $300 млн з поправкою на інфляцію, а претензії судновласнику можуть висунути також сім’ї загиблих та підприємства, які користувалися заблокованим портом Балтимора.

Судно Dali належить сінгапурській компанії Grace Ocean.

26 березня автомобільний міст Френсіса Скотта Кі (Key Bridge) завдовжки 2,5 км у штаті Меріленд впав після того, як у нього врізався 300-метровий контейнеровоз Dali, що ходить під прапором Сінгапуру.

З мосту через річку Патапско впали кілька автомобілів, зокрема вантажівка з причепом. Контейнеровоз застряг серед уламків моста.

Судно прямувало з порту Балтімора у Коломбо (Шрі-Ланка), воно було зафрахтоване судноплавною компанією Maersk.