Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, наступальні (штурмові) дії на Бахмутському напрямку, завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту.
Протягом доби відбулось 48 бойових зіткнень. Оперативна обстановка на сході та півдні України залишається складною, повідомив ввечері 28 жовтня Генштаб ЗСУ.
Протягом доби авіація Сил оборони завдала п’ять ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника. Підрозділи ракетних військ уразили район зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та артилерійський засіб противника.
На Куп’янському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії в районах населених пунктів Синьківка та Іванівка Харківської області, де наші захисники відбили п’ять атак противника.
На Лиманському напрямку ворог наступальних (штурмових) дій не вів, продовжував перегрупування військ.
На Бахмутському напрямку ворог безуспішно намагався відновити втрачене положення в районах Кліщіївки та Андріївки, де наші захисники відбили шість атак противника.
На Авдіївському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії в районах населених пунктів Керамік, Степове, Авдіївка, Тоненьке, Опитне Донецької області, де Силами оборони відбито понад 10 атак.
На Мар’їнському напрямку Сили оборони відбили 16 атак ворога в районах Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області.
На Шахтарському напрямку ворог за підтримки авіації вів безуспішні штурмові дії біля Старомайорського та південніше Золотої Ниви Донецької області.
На Запорізькому напрямку противник намагався відновити втрачене положення біля Вербового Запорізької області, успіху не мав.
На Херсонському напрямку окупанти обстріляли ряд населених пунктів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “ЗСУ за 10 днів збили п’ять штурмовиків Су-25” – Росія хоче наростити масштаб авіаударів
Загалом ворог завдав п’ять ракетних та 18 авіаційних ударів, здійснив 20 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.
“На жаль, є поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура”, – йдеться у повідомленні.
Також, російські окупанти завдали чергового ракетного удару по Україні, застосувавши чотири крилаті ракети наземного базування “Іскандер-К”. Силами та засобами протиповітряної оборони України знищено три крилаті ракети.
На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Визначені підрозділи збройних сил Білорусі виконують завдання у прикордонних з Україною районах.
На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, здійснює обстріли населених пунктів з території РФ, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону України.
Під Авдіївкою на Донеччині Росія зазнала одні з найбільших втрат за 2023 рік.
Тому схоже, що запити командування знову розходяться з реальними можливостями російських військових. Про це повідомляє розвідка Великої Британії.
Розвідка зазначає, що під Авдіївкою росіяни задіяли частини до восьми бригад.