Впровадження та розвиток стандартів зв’язку

Головна Сторінка » Впровадження та розвиток стандартів зв’язку

Стрімкий розвиток технологій у зв’язку призводить до появи нових стандартів. Йдеться про поняття технологій передачі, протоколів шифрування звуку, відео та тексту, а також параметри радіохвиль бездротового зв’язку.

Зараз усюди впроваджуються стандарти 4G, і гудок магазин продає та встановлює мобільні й стаціонарні роутери CDMA та 4G LTE. Висока якість та конфіденційність даних головні вимоги до зв’язку, і це цілком доступно з товарами на сайті GOODOK.

Еволюція стандартів зв’язку

Після голосового зв’язку 1G у 90-х роках минулого сторіччя з’явився 2G. Це безпечніший спосіб, у якому інформація піддавалася цифровому кодуванню. При цьому стандарті з’являється послуга SMS повідомлень, а максимальна швидкість передачі даних через GPRS становила 53,6 Кбіт/с, а за Edge майже 220 Кбіт/с.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європейські користувачі Facebook та Instagram зможуть заплатити за додаткову конфіденційність

G від англійської generation означає покоління, а цифра символізує розвиток стандартів. Тому логічно наступним став 3G. У його арсеналі з’являються такі способи:

● UMTS, де швидкість передачі даних склала до 384 Кбіт/с;

● HSDPA з 7,2 Мбіт/с;

● HSDPA+ зі швидкістю 42 Мбіт/с.

У третьому поколінні з’явився мобільний інтернет та досить швидкий. У цей період було розроблено та впроваджено особливу технологію MIMO. За рахунок інновації пропускна здатність каналу значно збільшувалася, і комплекси з кількох антен приймають і передають сигнал, який кодується просторовим методом.

У системі 3G з’явилася можливість одночасного підключення обладнання користувача до двох вишок. Так вдається уникнути скидання сигналу під час передачі даних.

4G: новий стандарт зв’язку

Розвиток у сфері зв’язку не зупиняється. Ще не скрізь були впроваджені технології 3G, а відомі корпорації Hewlett-Packard, NTT DoCoMo, Ericsson працювали над наступним поколінням.

Критерії стандартів 4G такі:

● використання IP технологій;

● стабільна швидкість передачі даних за будь-яких умов;

● динамічний розподіл мережевих ресурсів;

● плавний перехід абонентів між базовими станціями, за яких зберігається сигнал.

З цією технологією перед користувачами вже відкрито величезні можливості:

● відео високої якості;

● онлайн-ігри;

● голосові повідомлення;

● доступ до Інтернету під час подорожей.

У цей час 5G вже стає все більш доступною технологією, а багато людей, які стежать за розвитком сфери, що швидко росте, з нетерпінням чекають інновацій появи 6G.

Прагнучи посилити безпеку та конфіденційність користувачів, компанія Google планує впровадити функцію захисту IP-адрес у своєму веб-браузері Chrome.

Цей новий інструмент покликаний приховати IP-адреси користувачів і ускладнити для третіх сторін моніторинг їхньої діяльності в Інтернеті.

Нова функція спрямована на підвищення конфіденційності в Google Chrome має на меті перешкодити таким спробам відстеження.

Як це працюватиме, дізнавалася Gazeta.ua.