Всі охочі зможуть дізнатися, скільки заробляють чиновники

Головна Сторінка » Всі охочі зможуть дізнатися, скільки заробляють чиновники

Кожен українець може переглянути зарплати українських чиновників.

Міністерство фінансів України запровадило нову систему оплати праці у державному секторі, йдеться у повідомленні відомства.

Зарплату чиновників може переглянути будь-хто за допомогою грейдової системи та аналітичного інструменту “дашборд”.

“З початку 2024 року в Україні змінено підходи до оплати праці в межах реформи системи оплати праці державних службовців, яка має на меті підвищити передбачуваність, прозорість і справедливість заробітної плати та вдосконалити ефективність менеджменту в державному секторі”, – йдеться у повідомленні.

“Дашборд” містить інформацію про оплату праці та кількість працівників у державних органах, місцевих держадміністраціях та органах судової влади. Він дає можливість відслідковувати середні заробітні плати на рівні посад та стежити за використанням державних коштів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні планують переглянути зарплату чиновникам

“Ефективність державного органу залежить від якості його працівників, і нова система класифікації посад відіграє важливу роль у забезпеченні адекватної оплати праці. Цільовими завданнями Мінфіну є забезпечення прозорості та справедливості оплати праці, запобігання зловживанням з надбавками та зменшення плинності кадрів у державному секторі”, – сказав заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Запровадили автоматизовану інформаційну систему онлайн-взаємодії з розпорядниками коштів державного бюджету. Вона дозволяє автоматизувати процеси збору даних про витрати на оплату праці для подальшого аналізу.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль за липень отримав “чистими на руки” зарплату 66,32 тис. грн.

Стільки ж склали доходи віце-прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної та міністерки реінтеграції Ірини Верещук, повідомив Камбін.

З посадових окладів цих трьох топчиновників було вираховано по 16 тис. грн., без урахування цієї суми їхні оклади становлять по 82,3 тис. грн.

Проте найбільше у липні заробив держсекретар Кабміну Олександр Ярема. Фактично він отримав 84,57 тис. грн, маючи посадовий оклад 40,1 тис. грн.