fbpx

Втрата Херсона та череда невдач: які виправдання придумають пропагандисти РФ

Головна Сторінка » Втрата Херсона та череда невдач: які виправдання придумають пропагандисти РФ

На тлі втрати адміністративного центра Херсонської області і продовження низки невдач російських окупантів на фронті для пропагандистської машини Кремля поставлені нові задачі, адже тепер росіяни ставлять собі питання, як “велика і непереможна” армія РФ змогла так провалитися. Крім того, є й інші завдання для рупорів Володимира Путіна, які вже скоро можуть втілитися у нові фейки і маніпуляції. Деякі з них є можливість передбачити.

Про це пише видання Главком за допомогою сервісу моніторингу AttackIndex. Як зазначається, Кремль діє одразу в деяких напрямках щодо складання фейків навколо війни в Україні. Вони мають виправдовувати злочини в Бучі та інших населених пунктах, а також вчергове вказувати на те, що страшний “неонацистський режим” Києва не готовий на “жест доброї волі” у вигляді переговорів.

У перші чергу російські медіа продовжать посилювати пропаганду про злочини воїнів ЗСУ на звільнених від росіян територіях. Наратив може бути побудований, наприклад, навколо первісної стабілізації в населених пунктах. Звичайно, це стосується колаборантів, яких вишукують та арештовують. РФ подадуть це як “знущання над цивільним населенням”. Проте це можна легко заперечити тим, що ЗСУ діють згідно законів і Конституції України.

По-друге, важливою інформаційною маніпуляцією стане звинувачення ЗСУ у тому, що вони не дають спокійно відступити російським військам. Аби для росіян відступ став справді безпечним, Міноборони РФ мають звернутися з нотою до командування українських військ з проханням про “зелений коридор”. Якщо такої домовленності немає або вона не досягнута, то ЗСУ можуть діяти будь-як. Однак слід розуміти, що ціллю українців є не вбивство російських бійців, а звільнення від них територій України.

Також продовжує активно працювати міжнародна пропаганда. Серед росіян й іноземців можуть поширювати інформацію про те, що передання країнами-партнерами зброї Україні і є головною причиною війни. Вони намагатимуться вплинути на Захід так, аби зменшити співпрацю із ЗСУ.

Коли українські війська наблизяться до Криму, почнеться ще одна гра пропагандистів. Ймовірно, що вони зіграють на темі історії про те, що півострів є споконвічно російською територією. Крім того, усі завезені з 2014 року в Крим росіяни також будуть використовуватися для висвітлення нібито того, що населення не бажає повертатися до складу України.

Пропаганда щодо території Донбасу буде продовжуватиметься та сама. Щороку вони розповідають про нібито “обстріли цивільних кварталів” і “вбивства дітей бійцями ЗСУ”. Тому повідомлення офіційних осіб про звільнення територій слід було б підкріплювати інформацією про те, що ЗСУ діють згідно міжнародних правових актів і законів.

Generated by Feedzy