“Вибори, скоріше за все, будуть навесні 2024-го” – політтехнолог про плани влади

Головна Сторінка » “Вибори, скоріше за все, будуть навесні 2024-го” – політтехнолог про плани влади

Проведення виборів під час війни в Україні неможливо. Однак перспектива їх організації існує. Тому оживився ринок купівлі та продажу партій. Про це в коментарі Gazeta.ua політтехнолог Андрій Золотарьов.

“Вірогідність виборів досить висока, тому пожвавився тіньовий ринок купівлі і продажу партій. Зараз будуть експлуатувати тему захисту України і безпеки, відновлення. Скоріше за все будуть забирати у прохідну частину партії відомих військових і волонтерів. На жаль, зараз багато хто не розуміє, що докорінно змінилася політична мапа України. Неможливо сказати, які вподобання у людей. Немає достовірних соціологічних даних. Є ті соціологи, хто працюють на Офіс, але їх дані досить сумнівні”, сказав Золотарьов.

Зараз українська політика знаходиться у коматозі, додав політтехнолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оживився ринок продажу партій: хто і як готується до виборів

“Немає вже і фінансового підґрунтя. Українські олігархи зараз у глибокому нокдауні. А велика українська політика, ті партії, які проходили до парламенту, фінансувалися нашим олігархатом. Більш-менш економна кампанія виборів до Ради потребувала 40-50 мільйонів доларів. І зрозуміло, звідки ці гроші бралися. Зараз українська політика знаходиться у коматозі. Є певні люди, які намагаються випередити інших і будуть виставляти на продаж політичні партії з позитивними назвами чи під перейменування. Але перспектива виборів досі у тумані війни. І не прийнято остаточно рішення чи будуть вибори. Навіщо нам вибори, які будуть імітацією, але не будуть конкурентними і демократичними. Тільки щоб задовольнити вимоги зовнішніх партнерів? Це можна зробити по-іншому. Але вибори, скоріше за все, будуть навесні 2024-го. Влада хоче одночасно провести і парламентські, і місцеві, і президентські. Це буде коштувати близько 10 мільярдів гривень”, наголосив Золотарьов.

Велика кількість партій реєструвалася під вибори. Зокрема, у 2020 році в Україні було зареєстровано 16 нових політичних партій. Водночас у 2019 році в Україні було зареєстровано лише три, у 2017 також три, у 2018 одна. Проте у 2016 цілих 42, у 2015 78, у 2014 36.