fbpx

Вибори у Туреччині: як змінилися позиції лідерів на ранок

Головна Сторінка » Вибори у Туреччині: як змінилися позиції лідерів на ранок

У Туреччині триває підрахунок голосів, але жоден кандидат поки що не набрав більше 50%.

Станом на 05:00 15 травня підрахували 98,06% голосів виборців, свідчать дані Вищої виборчої ради, передає агентство “Анадолу”.

“Наразі лідирує чинний президент Реджеп Таїп Ердоган з результатом 49,34%. Водночас за лідера опозиції Кемаля Киличдароглу проголосували 44,99% виборців, а за кандидата від правого Альянсу предків Сінана Огана 5,24%. Він вже підтримав опозиціонера Киричдароглу”, ідеться у помідомленні.

Якщо жоден з кандидатів не набере сьогодні 50% плюс один голос, президентські перегони продовжаться у другому турі, який відбудеться 28 травня.

На виборах парламенту владна Партія справедливості та розвитку набирає 35,4%, опозиційна Республіканська партія 25,38%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Туреччині майже завершили підрахунок голосів на виборах: чи можливий другий тур

Ердоган перемагає в 51 провінції, а лідер опозиції Киличдароглу в 30, розташованих на сході, заході та частково на півдні. Анкара та Стамбул демонструють більшу підтримку Киличдароглу. При цьому він розповів про випадки, коли на дільницях столичної провінції не зараховували результати зі скриньок для голосування.

Лідер Республіканської народної партії та кандидат від об’єднаних сил опозиції Киличдароглу впевнений у своїй перемозі у другому турі. У турецькому суспільстві зберігається потужний запит на зміни.

“Попри всі наклепи та образи, Ердоган не отримав результату, на який очікував. Вибори не виграють на балконі. Дані продовжують надходити просто зараз. Ми обов’язково виграємо ці вибори у другому турі. Це всі побачать. Запит на зміни в суспільстві перевищує 50%. Втрата голосів Партією справедливості та розвитку свідчить про це. Протягом наступних 15 днів разом із нашим народом ми докладемо всіх зусиль, щоб у цій країні запанували право, закон і справедливість”, заявив він.

Оновлено 6:30

Опрацьовано 99,89% бюлетенів, розрив між Ердоганом і Киличдароглу становить 4%.

Нині чинний президент має підтримку 49,26% виборців, кандидат від опозиції 45,04%.

Триває підрахунок голосів громадян, які голосували за кордоном. Саме він повинен визначити, чи буде другий тур.

У неділю, 14 травня, в Туреччині відбулися президентські та парламентські вибори.

Спочатку підрахунку голосів Ердоган вигравав вибори з невеликим запасом, але опозиційний кандидат потроху почав наздоганяти і Ердоган “випав” за необхідні 50% голосів.

Generated by Feedzy