Винайшли новий спосіб боротьби з дифтерією

Головна Сторінка » Винайшли новий спосіб боротьби з дифтерією

Французький мікробіолог Еміль Ру (1853-1933) 1 листопада 1894-го створив протидифтерійну сироватку. Дифтерія стала першим інфекційним захворюванням, із яким почали боротися за допомогою вакцинації.

Дифтерія – гостре інфекційне захворювання бактеріальної природи. На той час від наслідків хвороби найчастіше гинули маленькі діти. Еміль Ру дослідив, що дифтерію викликають токсини бактерії, які найчастіше вражали дихальні шляхи. У крові перехворілих з’являється антитоксин, який нейтралізує токсин дифтеритної палички.

Виділив токсин із заражених на дифтерію морських свинок і розробив сироватку – суміш токсину й антитоксину. Його колега, німецький вчений-мікробіолог Еміль фон Беринг того ж року ввів сироватку і врятував хвору дитину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винахідник вакцини від страшної недуги міг би стати мільйонером

Мікробіолог Нобелівської премії не отримав. Найпершу нагороду в області фізіології та медицини отримав Еміль фон Берінг – за застосування сироватки при лікуванні дифтерії. Це не цілком справедливо, про що сам Берінг сказав на Нобелівській лекції. Паризька академія премії за відкриття способу лікування дифтерії поділила між Берингом і Ру.

У американській школі Пітсбурга дослідник 40-річний Джонас Солк зробив масове щеплення 5 тися. школярам проти поліомієліту 23 лютого 1954-го.