Вишиванки воєнного часу: які сорочки приміряли Зеленські, Залужний і не лише

Головна Сторінка » Вишиванки воєнного часу: які сорочки приміряли Зеленські, Залужний і не лише

18 травня в Україні та світі відзначають Всесвітній День вишиванки.

Повномасштабне російське вторгнення змінило стиль і тренди традиційного вишитого одягу в Україні. Політики, чиновники та пересічні українці дедалі частіше віддають перевагу сорочкам камуфляжного забарвлення.

Моду на вишивку, зокрема, задає головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний та президент Володимир Зеленський. Останній цьогоріч надягнув сорочку кольору хакі з символічними орнаментами. Вишиті візерунки символізують єдність українського і кримськотатарського народів.

Натомість дружина президента Олена у День вишиванки віддала перевагу світлим кольорам. Перша леді перебуває з офіційним візитом в корейській столиці Сеулі. На зустрічі з українською діаспорою з’явилася в бежевій сорочці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яскраві вишивки й етноприкраси: художниця створила арткарту національних вбрань усіх регіонів України

“Українські вишиванки на вулицях Сеула. Дбайливо привезені з дому, спеціально передані близькими, замовлені у місцевих майстрів, старовинні, з історією, і сучасні, які свою історію лише починають”, написала Зеленська у Facebook.

Залужний назвав вишиванку незламним символом національної свідомості, ідентичності, єдності та майбутньої перемоги українського народу.

“Зараз піксель наша вишиванка”, наголосив головнокомандувач в Telegram.

Gazeta.ua зібрала фото державних діячів і військових, які сьогодні вбралися в національний одяг.

Щороку, третього четверга травня, в Україні відзначають День вишиванки. Цьогоріч він припадає на 18 травня. Це неофіційне свято, присвячене національному одягу. Придумала його студентка Чернівецького національного університету 2006 року.

У День вишиванки українці вбираються в національний одяг на роботу, навчання, прогулянки. До повномасштабного вторгнення в містах організовували паради вишиванок, ярмарки.