fbpx

Виверження вулкану і землетруси зруйнували міста на острові

Головна Сторінка » Виверження вулкану і землетруси зруйнували міста на острові

Один з найпотужніших в історії Італії землетрусів амплітудою 7,4 бали стався на Сицилії 11 січня 1693-го. Постраждали 70 міст.

Регіон відзначається значною сейсмічною активністю і діяльністю вулкану Етна. Землетрус стався на острові Сицилія о 21-й. Тривав 4хв. Поштовхи відчули на Мальті за 190 км від Сицилії.

Постраждали міста Сіракуза, Ното, Ачіреале. У Катанії загинули 12 тис. людей – половина населення міст. За два дні до землетрусу на острові відчували сильні поштовхи. Вони спричинили цунамі. Тоді загинули жителі сіл на узбережжі. Загинули всього понад 60 тис. людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вірменський землетрус знищив сотні міст і сіл

Після землетрусу 11 січня на островах відчули більше 1500 слабших поштовхів. Землетруси супроводжувалось утворенням великих тріщин у грунті, лавою з яких було знищено пару десятків сіл. Його вважають одним з найпотужніших в історії Італії. Загинули понад 60 тис. людей.

Сицилія неодноразово переживала виверження Етни і руйнівні землетруси. Найбільший з яких відбувся у 1908 році і став найбільшим із документально зареєстрованих в Європі.

У столиці Візантійської імперії Константинополі, зараз це турецьке місто Стамбул, 14 грудня 557-го стався сильний землетрус. Загинули тисячі жителів. За правління Юстиніана I (527565) землетруси були відносно частими.

Юстиніан I розпочав короткий період жалоби. Він не носив корони протягом 40 днів після землетрусу. Пізніше землетрус відзначали щорічно літургією в проханні.