Виявили сліди древньої християнської громади

Головна Сторінка » Виявили сліди древньої християнської громади

Докази існування християнської громади у Самахіджі в Бахрейні знайшли археологи.

Розкопали палац єпископа середини VIII століття. Він був прикрашений хрестами та іншими християнськими символами, пише Dailymail.

Там виявили скляний посуд для вина, а вживати його перестали після прийняття ісламу. Також знайшли тканини, які могли використовуватися під час релігійних ритуалів.

У цьому регіоні до поширення ісламу на початку VII століття діяла несторіанська церква.

Радіовуглецевий аналіз показав, що люди заселили цю споруду 2000 років тому, і вона являє собою одну з найбільш ранніх християнських будівель у регіоні Перської затоки. У палаці єпископа збереглося вісім недоторканих кімнат, включно з кухнею з кількома камінами, їдальнею, можливо, кабінетом і трьома вітальнями.

“Результати значні, оскільки ми мали документальні свідчення про християнську громаду в Бахрейні, але не мали жодних матеріальних підтверджень цього доти, доки ця будівля не була розкопана”, – прокоментував дослідник і професор Ексетерського університету Тім Інсолл.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не той Вифлеєм. Археологи доводять, що Ісус Христос народився в іншому місці

Усередині будинку знайшли три гіпсові хрести. Два використовували для прикраси будівлі, а один носили із собою.

На штукатурці виявили графіті із зображенням Чі-Ро, перших двох літер грецького слова “Христос”, і риби. Це ранньохристиянські символи.

Також на локації знайшли намиста з сердоліку та керамічних черепки з Індії. Це свідчить про торгівлю у давні часи.

Будівля у Самахіджі є першим речовим свідченням існування несторіанської церкви у Бахрейні.

Археолог із британського Редінгського університету Кен Дарк вважає, що знайшов будинок, у якому провів дитячі роки Ісус Христос. 2000-річну споруду розкопав під руїнами Монастиря сестер-назаретанок.

Вивченню будинку в Назареті Кен Дарк присвятив 14 років. Встановив, що споруда датується I ст. н. е, а закладав її вправний майстер. Відомо, що батько Ісуса Йосип був теслярем, але в Новому Заповіті його також називали тектоном – майстром, здатним побудувати будинок.