Взимку – гріють, влітку – охолоджують: у пологовому будинку встановили 49 теплових насосів

Головна Сторінка » Взимку – гріють, влітку – охолоджують: у пологовому будинку встановили 49 теплових насосів

Ініціатива українського бізнесу “Ліга тепла” обладнала новою системою опалення вже другий пологовий будинок в Україні. Зокрема, медичний заклад у місті Боярка Київської області отримав 49 теплових насосів.

Ідея благодійного проєкту з’явилася в оператора мобільного зв’язку Vodafone ще минулого року. За цей час “Ліга тепла” зібрала вже понад 4 млн грн, щоб закупити необхідне обладнання для медичних закладів.

Боярська лікарня стала другим проєктом “Ліги тепла”. Для того, щоб лікарня отримала все необхідне обладнання, до ініціативи долучилися компанії Huawei Україна, Приватбанк, Energame. В результаті в медичному закладі встановили кліматичну систему, яка забезпечує комфортну температуру в палатах і кабінетах взимку і влітку. Працюватиме вона безперебійно, навіть під час проблем з енергопостачанням. Раніше подібну підтримку отримав пологовий будинок у місті Охтирка на Сумщині.

Проєкт “Ліга тепла” продовжує свою роботу під керівництвом команди Vodafone Україна за підтримки благодійного фонду “Твоя опора” одного з найбільших у державі.

КРИТИЧНЕ ПИТАННЯ

Пологовий будинок у Боярці розташований на околиці міста. Побудований у 1980-х роках, але має сучасний вигляд. Нещодавно тут зробили ремонт утеплили фасад, обладнали палати.

Біля входу зустрічає директор лікарні Володимир Пляцек. Розповідає, що у медичному закладі запустили нову систему опалення.

Завдяки проекту “Ліга тепла”, який залучив потужних партнерів, ми отримали 49 теплових насосів. Взимку вони гріють, влітку охолоджують, пояснює лікар. У холодну пору це диверсифікація ризиків, бо зима була складною, мали проблеми з електрикою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікарі вперше у світі прооперували ненароджену дитину

До відкритої благодійної ініціативи українського бізнесу “Ліга тепла”, яку започаткував оператор Vodafone, долучилися компанія “Huawei Україна”, Приватбанк та холдинг Energame. Кожна компанія перерахувала 20 тис. євро на закупівлю необхідного обладнання, його встановлення в лікарні й підготовчі роботи.

Теплові насоси допоможуть, якщо не працюватиме котельня. Це важливо, адже у нас знаходяться жінки з дітьми, породіллі, персонал. Давайте все покажемо, каже Пляцек і пропонує провести екскурсію.

Перед тим, як зайти всередину медичного закладу, одягаємо блакитні медичні халати, бахіли й шапочки. Піднімаємося на третій поверх у коридорі стоять сучасні ліжка з сірими терморегулювальними матрацами. До палати №2 заходимо крізь пластикові двері з великим склом.

Кімната простора, розрахована на трьох породіль. Всередині обладнали кухонну зону з чайником, мікрохвильовкою, є окрема ванна кімната. Володимир Пляцек бере пульт від кондиціонера і вмикає охолодження.

Тут сонячна сторона, тому влітку було завжди жарко. Зараз температуру можна регулювати за бажанням, показує на пристрій у кутку під стелею. Працює як кондиціонер. Можна керувати режимами. Зараз у палаті 21 градус, без нього було б усі 30.

Котельня пологового будинку працює на твердому паливі.

Тут були дуже активні бойові дії. Наприкінці лютого – в березні не було чим опалювати медичний заклад. Це був кризовий момент, – зізнається Володимир Пляцек.

Постачальник, який забезпечував лікарню паливом, мав склади за лінією фронту.

Вони знаходилися за Ірпенем, додає міський голова Олександр Зарубін. Якби ще тоді були встановлені такі теплові системи, ми могли б опалювати заклад попри ці фактори. Наша лікарня знаходилася найближче до лінії фронту. Сюди привозили поранених бійців, цивільних, які отримали травми. Тому хочу подякувати всім компаніям, які допомагають. Для нас це важливо. Такі проєкти допомагають налагодити місцевій владі довіру в співпраці з інвесторами. Зможемо залучати іноземні інвестиції для розвитку громади. Маємо повністю прозору систему використання коштів, звіти. Допомога потрібна, бо у нас безліч речей, які треба поліпшувати умови утримання будинків, водовідведення тощо.

“Ліга тепла” за час існування проєкту зібрала більше 4 млн грн. Спеціальне обладнання також отримав пологовий будинок у місті Охтирка на Сумщині.

Ми третя компанія в Україні за перерахуванням коштів на благодійні цілі, підтримку Збройних сил. Реалізовуємо багато проєктів, але не про всі розповідаємо, каже директорка Vodafone з корпоративного управління і контролю Ольга Дейнега. Зараз збираємо кошти для допомоги ще одному пологовому будинку.

Оператор мобільного зв’язку Vodafone запросив партнерів долучитися до спільного проєкту. Наразі компанія шукає нових благодійників, які зможуть інвестувати кошти в “Лігу тепла” й допомогти якомога більшій кількості медичних закладів України.

Вартість обладнання для Боярської лікарні склала понад 2,4 млн грн.

Пологовий будинок це не тільки палата, а ще операційні, реанімація, спеціальні кімнати для новонароджених, пояснює Володимир Пляцек. Ми зараз налаштовані на покращення умов перебування пацієнтів. Це один із пріоритетів, а також якість лікування. Тому хотіли, щоб у нас була якась страховка на всі випадки. За минулий рік прийняли близько 600 пологів, попри бойові дії й евакуацію населення за кордон. За перший квартал 2023 року в Боярському пологовому народилося більше 160 дітей.

КВАНТОВИЙ СТРИБОК БЛАГОДІЙНОСТІ

Ініціативу “Ліга тепла” створили ще минулого року. СЕО Vodafone Ольга Устинова запустила розголос про проєкт у соцмережах.

Ще в період активних бойових дій на Київщині ми побачили, у яких умовах знаходяться породіллі й немовлята. Тому запустили челендж серед великого бізнесу й партнерів, згадує Ольга Дейнега. Закликали допомогти, хто може. Для великого бізнесу 20 тисяч євро цілком підйомна сума.

Vodafone взяв на себе організацію, частину логістики та юридичний супровід проєкту. Знайшли благодійний фонд “Твоя опора”, який допоміг реалізувати ідею.

Зараз на очах сльози від того, що вдалося все втілити в життя, бо я теж мати, каже Ольга Дейнега. Дуже добре, що наша справа живе й, користуючись нагодою, запрошую інші компанії долучайтеся до проєкту. Давайте турбуватися про дітей і майбутнє України разом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінцифра запустила чатбот для вагітних: чим він корисний

Спершу обладнати новою тепловою системою планували тільки операційні й реанімаційні зали. Але зрозуміли, що це не варіант, пояснює засновниця фонду “Твоя опора” Валерія Татарчук.

Дітей звідти переводять у палати, тому потрібно було забезпечити теплом все відділення, каже Татарчук. Дякую партнерам, що вони погодилися це зробити. Ми хотіли зробити все максимально сучасно, екологічно й ефективно. Це крута технологія. Серед переваг теплових насосів не тільки економічність, а й незалежність від традиційних джерел енергії, відсутність шкідливих викидів у атмосферу. Ти по суті маєш невичерпне джерело енергії, ці насоси не потребують додаткових вкладень після встановлення. Вони висмоктують тепло з оточуючого середовища. Це була ідея Vodafone, і вони звернулися до нас як до фахівців. Це не просто гречку купити й роздати, а складний проєкт, велика відповідальність. Ми разом шукали технічне рішення.

Фонд “Твоя опора” працює з 2014 року. Одним із напрямків його роботи є медицина, зокрема допомога лікарням у деокупованих, прифронтових зонах.

Забезпечуємо заклади медичним обладнанням, медикаментами. Розвозимо гуманітарну допомогу, відкрили прихисток для внутрішньо переміщених осіб. Ми надаємо їм не тільки ліжко, а й психологічну, соціальну адаптацію, допомагаємо влаштовуватися на роботу. Багато працюємо з бізнесом, бо ми офіційний фонд. Нам легко працювати разом, але також донатять і звичайні люди. Після повномасштабного вторгнення благодійність в Україні зробила квантовий стрибок, додала Валерія Татарчук.

ІННОВАЦІЙНІ РІШЕННЯ

В одній із палат чути тихий дитячий плач. Малюк заспокоюється й починає задоволено кректати, лежачи у батька на грудях. Єва Тимофєєва народилася 31 травня.

Робили кесарів розтин, тому зараз я трохи замучена, каже мати дівчинки Валерія. Стоїть у тонкій бавовняній сорочці з пляшечкою в руках. Напередодні приходили, обстежились. Зараз за няньок моя мама й чоловік. Дуже задоволені лікарнею. В палаті самостійно регулюємо температуру. Коли жарко, робимо нижчу, а як холодно ставимо тепліше.

У Боярці вирішила народжувати ще тоді, коли дізналася про вагітність. Сподобалися умови, зізнається жінка.

Ми з Тарасівки, поруч тут. Є ще у Фастові пологовий, але туди не хотілося їхати, бо далеко. Та й відгуків багато чула хороших про лікарів із Боярки, додає Валерія.

Благодійники наголошують на важливості підтримки громад і медзакладів, які потребують не просто фінансування, а інноваційних рішень. Наразі Vodafone не планує зупиняти свій проєкт і готовий реалізовувати нові ініціативи.

2022 року зареєстрували 206 032 новонароджені. Найбільше народилося дітей у столиці, Львівській, Дніпропетровській, Одеській, Київській, Вінницькій, Закарпатській областях, за даними Міністерства юстиції.

Під час повномасштабної війни українкам непросто отримати медичну допомогу. Доводиться народжувати у підвалах медзакладів під час повітряних тривог і обстрілів. Пологові будинки часто стають мішенню артилерії та авіації. Зокрема, постраждали медзаклади в Маріуполі на Донеччині, Харкові, Житомирі, Херсоні, Вільнянську Запорізької області, Рубіжному на Луганщині, Куп’янську на Харківщині.