Ядерна зброя у Білорусі: Шойгу та Хренін підписали документи

Головна Сторінка » Ядерна зброя у Білорусі: Шойгу та Хренін підписали документи

У четвер, 25 травня, міністри оборони РФ та Білорусі Сергій Шойгу та Віктор Хренін підписали документи щодо розміщення російської нестратегічної ядерної зброї на території республіки. Про це повідомляють російські пропагандистські ЗМІ.

При цьому Шойгу наголосив, що РФ не передає Мінську ядерну зброю, а лише розміщує її на території Білорусі. Контроль над озброєнням та рішення про його застосування залишається за Росією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ISW розкрили плани Путіна на міжнародній арені

А білоруський міністр заявив, що це “дієва відповідь на агресивну політику недружніх нам країн”.

“Проведено переобладнання літаків Су-25 із можливістю застосування авіаційних засобів ураження в ядерному оснащенні. Військовослужбовці Республіки Білорусь пройшли навчання на полігонах Російської Федерації та здобули практичні навички в їх експлуатації”, розповів Хренін.

Росія і Білорусь, які створюють так звану Союзну державу з єдиним політичним, військовим, економічним простором і однією ядерною зброєю на двох, становлять певну проблему для інших держав Євразійського економічного союзу.

Про це на пленарному засіданні другого Євразійського економічного форуму 24 травня заявив президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв.