Хоча малина зазвичай добре переносить морози, перед настанням холодів потрібно створити умови для успішної зимівлі.
Якщо зробити все правильно, малина буде рясно плодоносити у наступному сезоні. Про те, як правильно сформувати і підв’язати кущі, пише Gazeta.ua.
Якщо за малиною не доглядати, її посадки можуть перетворитися на непрохідні хащі. Тому потрібно залишати 4-6 добре розвинених пагонів, а решту слід вирізати. Вибирають пагони з таким розрахунком, щоб вони рівномірно займали всю площу навколо куща. Стебла не повинні бути пошкоджені хворобами чи шкідниками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Слідкуємо за термометром: назвали найсприятливіші дні листопада для садіння цибулі
Зайву поросль і старі гілки потрібно видалити під корінь. Потім кущі слід підв’язати. Для цього є багато конструкцій шпалер. Кожен городник може знайти найзручніший для себе варіант. Найпоширенішим вважають коловий спосіб: стебла підв’язують до кілка, який вкопаний у центр куща.
Якщо зима прогнозується дуже холодною, стебла краще акуратно пригнути до землі й притиснути їх, наприклад, дошками. Тоді під сніговим покривом кущі легко перенесуть навіть сильні морози.
Якщо малина посаджена рядами, потрібно натягнути уздовж неї міцну мотузку на висоті 20-25 см і прив’язати до неї кущі капроновими нитками або клаптиками синтетичної тканини.
Усе це важливо зробити до настання стійких морозів. Інакше пагони стануть ламкими, тоді безпечно пригнути їх до землі буде неможливо.
Більшість садових культур потребують підготовки до зими. Йдеться про обрізку кущів. Але для деяких культур восени вона може принести більше шкоди, ніж користі. У випадку з садовою полуницю, це якраз актуально.
Прополювати полуницю восени не рекомендується, оскільки можна пошкодити кореневу систему рослин, що не встигне відновитися до морозів.