Як легко позбутися пилу на кімнатних рослинах: корисні поради

Головна Сторінка » Як легко позбутися пилу на кімнатних рослинах: корисні поради

Пил, що збирається з часом на листі кімнатних рослин, доволі шкідливий як для самої рослини, так і для людини. Пил накопичується у будь-якому приміщенні. Навіть якщо його часто прибирати.

Як тільки на листі кімнатних рослин стає помітним пил, його потрібно негайно позбутися. Gazeta.ua зібрала кілька порад ‒ як легше це зробити.

Пил на кімнатних рослинах перешкоджає природному фотосинтезу, чим порушує розвиток квітів. Тому він може навіть стати причиною загибелі рослини. Забруднення також заважає повітрообміну. Це теж може нашкодити квітам. Окрім того, пил може містити збудники грибкових захворювань, від яких кімнатні рослини хворіють та гинуть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як не допустити цвілі в будинку ‒ корисні поради

Якщо у квітки великі глянцеві листки, їх потрібно регулярно обприскувати і добре полірувати тканиною. А рослини з красивою текстурою листя бояться води. Тому пил з їхньої поверхні можна очищати лише за допомогою клаптика м’якого оксамиту, м’якого пензлика чи спеціальної щітки. Рослини з колючками, наприклад, кактуси, очищають від пилу пензликом або щіткою.

Можна також приготувати спеціальний розчин, який допоможе очистити кімнатні рослини від пилу і бруду. Потрібно взяти 1/3 чайної ложки цукру, 100 мл теплої води і 3-5 крапель лимонного соку. Усе це змішати і дочекатися, щоб цукор повністю розчинився.

Потім змочіть у цій рідині ватний диск і протріть листя рослин. Але протирати квіти цим розчином можна не частіше одного разу на тиждень. Цей засіб не лише очищує від пилу, а й слугує додатковою підгодівлею для рослини.

Багатьом українцям подобаються орхідеї, вони є чи не в кожній оселі. Але перед тим, як придбати фаленопсис чи цимбідіум, неодмінно ознайомтесь з рекомендаціями, чому орхідеї не можна ставити вдома. Поруч із забобонами існує кілька досить прагматичних причин відмовитись від купівлі квітки.

Неприємні запахи бувають різними. Їхні джерела неоднакові, тому справляються з ними також різними методами. Окрім регулярного провітрювання є ще багато дієвих способів зробити повітря у помешканні свіжим.