Мало хто не хоче заощадити на рахунках за електроенергію. Особливо, у час, коли вона постійно дорожчає.
Виявляється, знизити витрати можна цілком законними, простими та ефективними способами, пише Gazeta.ua.
Є принаймні шість методів зробити ваш будинок енергоефективнішим.
Світлодіодні лампи
Проста заміна звичайних лампочок на світлодіодні дозволяє заощадити до 80% електроенергії. Такі лампи служать довго, вони яскраві, але споживають значно менше енергії.
“Розумний будинок” і таймери
Якщо на світло встановити таймери, воно автоматично вимикатиметься у потрібний час. В управлінні енергоспоживанням допомагають також технології “розумного будинку”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зробити, щоб свічка горіла довше: прості способи
Опалення та кондиціонери
За системами електроопалення та кондиціонерами потрібно ретельно слідкувати та регулярно їх перевіряти й обслуговувати. Тоді вони працюватимуть ефективно зі зниженим енергоспоживанням.
Ізоляція
Зберегти тепло взимку, а прохолоду влітку допомагає хороша ізоляція будинку. Це значно знизить ваші потреби в опалення та кондиціонуванні.
Побутові прилади
Купуючи побутові прилади, звертайте увагу на їх енергоефективність. Пристрої з високим рейтингом енергозбереження споживають менше електроенергії.
Сонячні панелі
Це доволі дорогий спосіб, але в перспективі встановлення сонячних панелей на даху допоможе вам виробляти власну електроенергію й, відповідно, менше платити.
Українці вже мають досвід минулої зими, коли через російські ракетні обстріли доводилось жити в умовах постійних відключень світла.
Цьогоріч ситуація з великою ймовірністю може повторитися. Тому все необхідне слід придбати завчасно. Про те, які альтернативні джерела освітлення допоможуть пережити зиму, повідомляє Gazeta.ua.