Як не набрати вагу після 40: три ключові поради

Головна Сторінка » Як не набрати вагу після 40: три ключові поради

Після 40 років виникає проблема зайвої ваги. Причина цьому – починається уповільнення обміну речовин.

Але з цією проблемою легко впоратися, якщо знати три ключові фактори, які впливають на фігуру і не дозволяють набирати зайві кілограми, пише tsn.

Чому з віком уповільнюється метаболізм

Обмін речовин або метаболізм це процес в нашому організмі, що перетворює спожиті їжу та напої на енергію. Коли ми нічого не робимо чи відпочиваємо, наше тіло потребує енергії, щоб підтримувати всі процеси життєдіяльності на належному рівні. А кількість калорій, які ми спалюємо у стані спокою залежить від нашого способу життя. І якщо він неправильний, то й обмін речовин буде порушуватися.

З часом всі процеси нашого організму уповільнюються. Це стосується й метаболізму. Люди у зрілому віці починають втрачати м’язову тканину, а жирова, навпаки, наростає швидше. Саме тому починаються проблеми із зайвою вагою. Та якщо дотримуватися простих правил і виконувати нескладні фізичні вправи, то такої неприємності можна легко уникнути.

Як не набрати вагу після 40: три золоті правила
Помірні фізичні навантаження

Вкрай важливо включати у свій розпорядок дня фізичну активність. Це може бути зарядка, тривалі прогулянки на свіжому повітрі чи помірні кардіо-навантаження. Тоді в організмі запускатимуться процеси спалювання калорій і нарощення м’язів навіть тоді, коли ви просто відпочиватимете.

Збалансований і поживний сніданок

Харчування має вирішальну роль в обміні речовин та процесах швидкого схуднення. Лікарі-дієтологи рекомендують на сніданок їсти продукти з високим вмістом білка, цільнозерновий хліб, фрукти, овочі, зелені листкові салати. Така їжа добре насичує, заряджає енергією на тривалий проміжок часу, позитивно впливає на обмін речовин. Найбільша кількість білка міститься в курятині, індичці, рибі, субпродуктах, морепродуктах, яйцях, бобових та горіхах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фізичних вправ, якими треба займатися після 40 років

Зниження стресу

Треба намагатися уникати стресових ситуацій. Це прямо впливає на фізичне здоров’я і проблеми із зайвою вагою. Постійний стрес призводить до уповільнення обміну речовин, тому йде швидший набір зайвої ваги. Лікарі та психологи радять займатися медитаціями, більше гуляти на природі й мати якісь приємні хобі. Це все нівелює стресові стани, заспокоює нерви і дарує відчуття спокою та щастя.

Ранковий час після пробудження важливо планувати, щоб уникнути стресу протягом дня.

У цьому впевнені британські науковці. Вони вважають, що грамотний тайм-менеджмент важливий не тільки для роботи, а й для здоров’я. Тому вони склали рекомендації про те, коли і що корисно робити зранку.