Як облаштувати вузький коридор: шість дизайнерських ідей, які не з’їдають простір

Головна Сторінка » Як облаштувати вузький коридор: шість дизайнерських ідей, які не з’їдають простір

Вузький коридор – це виклик для будь-якого дизайнера. Але навіть у такому просторі можна створити затишну та стильну атмосферу.

Завдяки правильним рішенням у декорі, кольорах і освітленні, ваш коридор може стати не просто прохідною зоною, а повноцінною частиною інтер’єру, що вражає своїм виглядом.

Розповімо, як облаштувати вузький коридор власноруч.

Прохід повинен бути вільним

Бажання використовувати кожен метр вільної площі часто доводить до крайнощів, і коридори перетворюються в сховище всіляких речей і меблів, які звужують і так невеликий простір. Це призводить не тільки до відчутних незручностей, але і до порушення протипожежних норм: всі проходи і виходи повинні бути звільнені від громіздких предметів, що перешкоджають руху людей. Двоє людей спокійно пройдуть в коридорі шириною 110 см, а боком – в проході шириною в 90 см. Важливо дотримуватися цього правила при плануванні коридору і розташуванні меблів в ньому.

Фарбуйте стіни у світлі відтінки

Обробка стін в світлих тонах – відомий прийом візуального збільшення простору. Добре він працює і для вузького коридору. Необов’язково вибирати класичний білий колір: зверніть увагу на світлі, пастельні тони, що гармонійно поєднуються зі стилем вашого інтер’єру і з основними відтінками в ньому.

Довгий коридор важливо зонувати

Якщо коридор вузький – це півбіди, а якщо він до того ж ще й довгий, то при неправильному його оформленні може нагадувати перехід між лікарняними корпусами або купейний вагон. Щоб цього уникнути, потрібно візуально розділити коридор на кілька частин за допомогою арки або перегородки, прикріпленої до стіни.

Порожні стіни потрібно декорувати

Стіни без декору виглядають занадто самотньо і сумно. Повісьте на них кілька картин, панно, фотографій або влаштуйте цілу експозицію предметів мистецтва, використовуючи ніші з підсвічуванням. Ходити по такому коридору буде набагато приємніше. Але не перестарайтеся: надлишок декоративних елементів може помітно зменшити простір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитяча кімната “на виріст”: як грамотно розпланувати інтер’єр на роки

Кутова стіна повинна бути акцентною

Підкоригувати геометрію вузького і витягнуту коридору можна за допомогою обробки стін. Наприклад, пофарбуйте одну або дві стіни в більш темний, насичений колір. Це візуально зробить коридор більш компактним і акуратним. Якщо ж потрібно трохи витягнути прохід, то для забарвлення кутових стін краще вибрати більш холодні, світлі відтінки.

Більше дзеркал в інтер’єрі

Використання дзеркал в оздобленні стін коридору – ще один виграшний візуальний прийом. Досить додати дзеркала тільки на одну зі сторін коридору, і він стане візуально ширше. Але при цьому обробка стіни навпроти дзеркального полотна повинна бути в світлих тонах, інакше фокус з розширенням простору не вдасться.

Якщо двері, то розсувні

Розкрите дверне полотно “з’їдає” простір вузького коридору. При установці дверей бажано передбачити, щоб всі вони відкривалися всередину кімнат. Однак це не завжди можливо. Оптимальне рішення – замінити звичайні двері на розсувні або зовсім від них відмовитися.

Зараз найпопулярнішим правилом є розташування кухні на одній зі стін. Всі елементи повинні бути викладені так, щоб максимально полегшити приготування страв. Слід почати з холодильника. Прямо поруч з ним потрібно розмістити стільницю без будь-якого обладнання – мікрохвильової печі, тостера, кавоварки.

Принцип, яким слід керуватися при розташуванні прямої кухні, – це правило технологічної лінії. Всі прилади повинні бути сплановані так, щоб робота на кухні була швидкою і зручною. Отже, на початку поставте холодильник. Потім розмістіть стільницю, а за нею раковину, знову стільницю, а після – плиту. Таке розташування дозволить зручно готувати їжу без зайвих рухів тіла.