Ожиріння здатне впливати на роботу внутрішнього метаболічного годинника організму.
Як саме, з’ясували науковці Токійського університету, які провели масштабне дослідження, яке опубліковано в журналі Science Signaling.
Команда під керівництвом Кейго Моріти і Шінья Курода з’ясувала, що при ожирінні печінка втрачає здатність адекватно адаптуватися до голодування, проте сама структура її молекулярної мережі залишається незмінною.
Це важливе відкриття для біології, де інтеграція часового аналізу завжди вважалася непростим завданням, особливо на тлі складності систематизувати великі масиви даних.
Дослідження показало, що в організмі здорових мишей молекули-концентратори, які відповідають за регуляцію енергетичного обміну, швидко реагують на голодування. Водночас у мишей з ожирінням ця злагоджена координація зникає. Попри це, структура самої молекулярної мережі зберігається. Порушення виникають саме в синхронізації та часовій послідовності метаболічних реакцій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Критичний період: в якому віці треба стежити за вагою, якщо хочете жити довго
Автори підкреслюють, що їхній метод, який поєднує структурний і часовий аналіз, відкриває нові горизонти для досліджень у сфері обміну речовин, включно з вивченням впливу прийому їжі та розвитку захворювань. Наступний крок – аналізувати, як метаболічна мережа функціонує не тільки під час голодування, а й за умов регулярного харчування або прогресування хвороб.
Ця робота не тільки демонструє вразливість метаболічних процесів до ожиріння, а й пропонує інструмент для їх подальшого вивчення в динаміці.
Вісцеральний жир, який оточує внутрішні органи, може бути небезпечним для вашого здоров’я. Може спровокувати появу діабету, жирової хвороби печінки, а також захворювань серцево-судинної системи.
Позбутися жиру можливо, якщо дотримуватись чітких рекомендацій, зокрема у харчуванні.