Як підготувати теплицю до зими: важливі поради

Головна Сторінка » Як підготувати теплицю до зими: важливі поради

Щоб на наступний рік висадити розсаду у чисті й здорові теплиці, про них варто подбати ще до настання холодів.

У парниках потрібно зробити прибирання, продезінфікувати й удобрити грунт, відремонтувати каркас, відчистити прозоре покриття від бруду тощо. Від того, наскільки якісно буде проведена підготовка теплиці до зими, залежить майбутній урожай, пише Gazeta.ua.

Підготовка теплиці до зими включає прибирання, дезінфекцію, підживлення і захист ґрунту, чистку та обробку конструкцій.

Розпочинати потрібно із генерального прибирання. Із теплиці слід винести інвентар, прибрати підпори та підв’язки. Усе потрібно ретельно промити та почистити, зробити дезінфекцію, висушити й скласти на зберігання в приміщення з нормальною вологістю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які квіти можна сіяти в грудні – перелік

Перед тим слід видалити з грядок рослинне сміття. Бадилля та бур’яни можна помістити в компостну купу, але краще їх спалити. На зиму обов’язково знімають верхній шар ґрунту товщиною 50-70 мм. Саме там накопичується багато хвороботворних інфекцій та шкідливих речовин.

Зсередини приміщення теплиці варто промити м’якою ганчіркою, змоченою в теплій води з додаванням неагресивної побутової хімії. При цьому мити слід не тільки стіни, а й дах теплиці. Щілини між каркасом і стінками необхідно вичистити, це зручно робити пензликом або зубного щіткою.

Поверхні промивають чистою водою та витирають майже насухо. Для профілактики від грибків або корозії каркас потрібно обробити насиченим розчином хлорного вапна. Розводять 2 кг вапна та 0,100 кг мідного купоросу у відрі води. Після чищення теплицю потрібно провітрити, щоб вона повністю висохла.

Пам’ятайте, що теплиці з полікарбонату не можна чистити абразивами, жорсткими губками й щітками, а також високолужними миючими речовинами. Інакше можна пошкодити поверхню матеріалу й знизити його позитивні фізико-хімічні характеристики. Найчастіше теплиці роблять саме з полікарбонату. Вони зручні, практичні, та недорогі. До того ж, їх доволі легко монтувати.

Перед зимою обов’язково варто перевірити щільність прилягання кватирок, вікон, дверей, ручок, справність фурнітури, щоб уникнути протягів і обмерзань. Якщо побачите на металевому каркасі теплиці подряпини, їх краще зачистити і зафарбувати, щоб не з’явилася іржа.

Восени господарі мають подбати про садові інструменти. Лопати, вила, сапки, граблі та секатори потрібно добре вичистити, щоб навесні ними знову можна було працювати.

Якщо цього не зробити, наступного сезону інвентар може стати непридатним. Про те, як правильно підготувати садове приладдя до зими, пише Gazeta.ua.