Як позбутися попелиці: перевірені натуральні засоби

Головна Сторінка » Як позбутися попелиці: перевірені натуральні засоби

Попелиця ‒ один з найпоширеніших шкідників на грядках. Вона знищує листя та плоди багатьох культур.

На городі та в саду попелиця з’являється наприкінці весни ‒ на початку літа. Кілька методів боротьби з цим паразитом зібрала Gazeta.ua.

Звісно, є чимало інсектицидів, які допомагають позбутися попелиці. Але, якщо є можливість, краще використовувати натуральні засоби, які не зашкодять ні врожаю, ні здоров’ю людей та довкіллю.

Важливо пам’ятати, що до будь-якого розчину для кращого зчеплення з рослинами слід додати чайну ложку рідкого мила або мильної стружки.

Найчастіше попелицю знищують різноманітними відварами та розчинами з натуральних інгредієнтів. При цьому потрібно звертати увагу на концентрацію, адже при її перевищені такі суміші можуть бути небезпечними.

Різні види рослин обробляють від попелиці у різні терміни. Наприклад, дерева, плодові культури можна обробляти під час бутонізації, відразу після цвітіння, але не пізніше, ніж за 14-40 днів до збирання врожаю. А от ягоди рекомендують обробляти ще до цвітіння й після збирання врожаю. Овочеві культури останній раз обприскувати настоями можна не пізніше, ніж за місяць до збирання врожаю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно доглядати за розсадою: корисні поради

Кілька розчинів, які допоможуть впоратися із попелицею

У 10 л гарячої води потрібно розчинити 100 г господарського мила або 300 г дігтярного чи 250 мл зеленого мила.

Розчинити в 10 л гарячої води 15 часникових стрілок та 100 г часнику. Цей розчин перед застосуванням потрібно кілька днів настоювати.

Можна взяти 400 г листя тютюну або готової махорки й настоювати дві доби у 10 л води. Розчин потрібно тримати в темному місці. Потім настоянку проціджують й розбавляють водою у співвідношенні 1:2.

Використовують також нашатирний спирт. Він може бути не лише препаратом від шкідників, але й добривом. Це ‒ джерело азоту, адже нашатирний спирт є аміачною сполукою. На 10 л води потрібно 50 мл нашатирного спирту. Розчин перемішують й обробляють культури.

Червоний мелений перець також допоможе позбутися попелиці. Потрібно приготувати концентровану настоянку. 50 г червоного меленого перцю залити 1 л води та настояти близько двох годин. Отриманий розчин розвести у 10 л води.

Допоможе й ріпчаста цибуля. Потрібно кілька її невеликих головок подрібнити й настоювати в 1 л води протягом п’яти годин. Потім процідити та довести об’єм настою до 1 л.

Можна взяти 100 г сухої ромашки й настоювати 12 год в 1 л води. Обприскувати рослини слід настоянкою в концентрації 1:3.

Позбутися попелиці допоможе кульбаба. Потрібно у 10 л води настояти 3-4 години 400 г листя і 200 г коренів кульбаб.

Можна також 1 кг соснової хвої настоювати, перемішуючи раз на добу, протягом 7 діб у 4 л води. Обприскувати в розведенні 1:1.

Якщо 100 г сухих шкірок будь-яких цитрусових залити 1 л теплої води й настоювати три доби, такий розчин також знищить попелицю.

Можна взяти 1 кг сухої трави деревію звичайного заварити у 2 л води на водяній бані 30-40 хвилин. Потім розвести відвар у 10 л води та тримати в темному місці не менше двох діб.

Із бур’янами на ділянці стикаються всі, хто вирощує городину. Якщо їх не позбутися, годі чекати на гарний урожай.

Адже бур’яни виснажують ґрунт, забирають з нього поживні речовини та просто “глушать” рослини. Знищити їх можна за допомогою різних хімічних засобів. Але є й низка народних способів, щоб позбутися бур’янів.