На посуді, склянках або пластикових контейнерах часто можна побачити залишки клею від етикеток, які дуже важко видалити.
Однак, позбутися таких слідів можна за допомогою продуктів, які є у кожному будинку, пише Gazeta.ua.
Допомогти, зокрема, зможуть кокосова олія і харчова сода. Їх суміш ефективно видалить стійкі плями, і залишки етикеток. Потрібно приготувати пасту з 1 частини кокосової олії та 2 частин харчової соди. Суміш слід розподілити по області наклейки й залишити щонайменше на 30 хвилин. Потім пасту потрібно обережно зняти. А оброблене місце потрібно промити теплою водою з милом.
Такий метод особливо ефективний для стійких залишків клею. Якщо дрібні шматочки не видаляються, можна скористатися шпателем або скребком.
Іноді для видалення залишків клею буде достатньо гарячої води. Потрібно закип’ятити воду, налити її у миску або в раковину. Предмет опускають в окріп. Сліди від етикетки мають зійти самі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як швидко відмити сковорідку після олії
Для видалення клею можна також використати фен. За його допомогою можна позбутися слідів на речах, які не можна занурювати в гарячу воду. Це, наприклад, меблі, дзеркала тощо. Фен слід встановити на теплу температуру й нагріти ним залишки клею від етикетки. Через кілька хвилин вони почнуть розм’якшуватися. Після цього їх легко видалити за допомогою пластикового скребка або вручну.
Застосовують також спирт. Він безпечний для багатьох поверхонь, зокрема, пластику, дерева та скла. Потрібно змочити чисту тканину спиртом й стерти нею залишки клею. Якщо вони важко видаляються, тканину потрібно замочити й залишити на кілька хвилин, щоб клей розм’як. Потім залишки витирають вручну.
Видалити залишки клею та етикеток з поверхонь допоможе також арахісова олія. Завдяки її масляній формулі можете легко видалити залишки, особливо, з металевих поверхонь. Арахісову олію слід налити на оброблену ділянку й залишити приблизно на годину. Потім обережно стирають клей чистою тканиною.
Для цього застосовують також оливкову олію. Потрібно змочити паперовий або лляний рушник невеликою кількістю оливкової олії та покласти тканину на місце залишків на кілька хвилин. Потім тканину слід зняти, а залишки клею витерти за допомогою скребка чи шпателя або ж кінчиками пальців.
Дуже добре видаляє залишки клею з поверхонь банок та пляшок білий оцет. Його наносять на область, яку потрібно обробити, потім зішкрібають залишки ножицями або скребком. При цьому варто добре стежити, щоб не пошкодити предмет. Далі поверхню слід ретельно промити гарячою водою, щоб видалити запах оцту.
Ще один засіб для видалення слідів клею – дитяча олійка. Потрібно змочити нею тканину або паперовий рушник й покласти на кілька хвилин на проблемну ділянку. Потім можна просто протерти, щоб позбутися залишків клею або етикетки.
Плями на паперових шпалерах можуть стати справжньою проблемою, особливо коли йдеться про жирні забруднення.
Але не варто поспішати з переклеюванням – існують способи, які допоможуть очистити шпалери і зберегти їхній первісний вигляд. Ці прості методи дозволять позбутися плям швидко й ефективно, навіть якщо вони здаються стійкими.