Як правильно посадити магнолію, щоб цвіла щороку великими квітами

Головна Сторінка » Як правильно посадити магнолію, щоб цвіла щороку великими квітами

Магнолія грає величезну роль у ландшафтному дизайні і дарує незабутні аромати під час цвітіння.

Але це можливо, якщо правильно посадили рослину і доглядаєте за нею.

Як правильно посадити магнолію

Головна умова успіху – якісний посадковий матеріал. Можна вибрати саджанці із закритою або відкритою кореневою системою. Це залежить від того, коли садити магнолію. Відкрита система відмінно підійде для весняної посадки: хоча корінці магнолії легко травмуються, вони водночас швидко відновлюються.

Закрита коренева система рекомендується для посадки наприкінці літа чи на початку осені. Коріння більш стійке до пошкоджень, і тому вище ймовірність того, що саджанець встигне до зими адаптуватися і прижитися.

Найкращі умови для магнолії: вибір місця та ґрунту

Залежно від різновиду, магнолія може чудово почуватися на яскраво освітленій ділянці чи у легкій півтіні. Але при посадці враховуйте перспективи: дерево може вирости до 10 м і вище, а якщо це чагарникова форма – у неї хоч і порівняно невисокий, але досить розлогий формат. Тому заздалегідь визначте майбутні масштаби своєї магнолії та вибирайте постійне місце відповідно до них, оскільки пересадку вона переносить погано.

Ділянка має бути захищена від холодних вітрів та протягів, принаймні, у перші кілька років після посадки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як врятувати магнолію після зими: чотири хвороби, які треба виявити вчасно

Посадкова яма має бути в 2-2,5 рази більше, ніж коріння саджанця. Викопавши яму, заповніть її на ¼ великим дренажним матеріалом (битою черепицею, цеглою, великим щебенем тощо), і насипте конус із родючої суміші. Її склад садова земля, компост, торф, пісок у співвідношенні 4:2:2:1. Після посадки магнолії ґрунт у пристовбурному колі не утрамбовуйте, а добре пролийте, щоб субстрат заповнив порожнечі.

Які сорти магнолії витримують морози

Серед найбільш зимостійких різновидів магнолії, які витримують морози від 20 до 30 градусів, такі сорти, як магнолія гібридна “Сюзан”, магнолія зірчаста “Роял Стар”, “Блек Тюліп”, “Суланжа Галаксі”, магнолія “Суланжа Альба Суперба”, магнолія лілієквіткова “Нігра”.

Але який би сорт ви не обрали, в перші три роки бажано захищати наземну частину дерева від морозу. Спочатку вкривають кореневу систему, використовуючи плівку, торф або інші матеріали. Потім акуратно загортають плівками крону, прикриваючи зверху колючим гіллям.

Вибір саджанця

Правильний вибір саджанця – запорука успіху зростання рослини. Під час вибору саджанців звертайте увагу на наявність розгалуженої кореневої системи. Коріння має бути рівне. Потовщення, ущільнення, вузлики в кореневій системі саджанця не допускаються. Особливо тонке коріння має бути покрите глиняним розчином. Це захист від висихання під час транспортуванні перед садінням. Ще краще вибирати саджанець із закритою кореневою системою.

Коли краще садити магнолію, особливості поливання

Висаджувати магнолію краще навесні, щоб за літо рослина зміцніла і легко перенесла зиму. Саджанці рекомендується розміщувати на віддалі від дорослих дерев або високих садових будівель, щоб вони не потрапляли в тінь. Якщо молоді рослини висаджують у тінь, їхній розвиток буде сильно затримуватися.

Зайва кількість води може призвести до гниття кореневої системи, а за літньої спеки залита коренева система просто зіпріє. Перелиті деревця страждатимуть влітку від опіків кори, тому поливання необхідно проводити дозовано, а верхню поверхню ґрунту рекомендується акуратно розпушувати кілька разів за сезон.

Якщо листя пружне і має яскраве зелене забарвлення, достатньо 3-5 л води на саджанець за одне поливання. А якщо листя пожовтіло, потрібно витратити до 7 л води. Поливати треба декілька тижнів, з частотою один-два рази на тиждень. Якщо пройшов дощ – одне поливання пропускають.

Як і коли підживлювати магнолію

Після двох років від моменту садіння магнолію підживлюють. Ранньої весни під кожну рослину вносять азотні добрива, ближче до осені магнолії поливають розчином нітроамофоски (20 г на 20 л води).

В перші роки життя крону магнолії не стрижуть. Рослина сама регулює кількість пагонів, що відростають, набуваючи з часом кущової форми. Після зимівлі бажано провести санітарне обрізання гілок, пошкоджених морозом.

Якщо хочете мати гарний і продуктивний сад, за деревами потрібно доглядати. Важливо при цьому вміти вчасно і правильно обрізати фруктові дерева.

Обрізка – це найнеобхідніший спосіб формування крони. Вона потрібна для росту і плодоношення.