Є думка, що випити алкоголь на ніч дає можливість швидко заснути.
Це дієвий спосіб провалитися в царство Морфея, але у нього є мінімум один побічний ефект, пише ua-novosti.
Насамперед алкоголь впливає на мозок і порушує нормальне виробництво хімічних речовин, від яких залежать багато процесів в організмі.
Чому хочеться спати після випитого алкоголю
Відомо, що келих-другий збільшує вироблення аденозину. Ця речовина повідомляє мозку, що клітини тіла втомилися, їм не вистачає енергії і пора відпочити. Чим більше аденозину, тим сильніше хилить в сон.
Але заснути в даному випадку ще не означає виспатися.
прокинувшись після випивки, ми відчуваємо себе розбитими. Реакції загальмовані, складно на чомусь зосередитися, пам’ять підводить, нерви ні до біса. Причини зрозумілі: нервова система просто не встигла відновитися.
Як пити, щоб висипатися
Кращий спосіб виспатися-все-таки не вживати алкоголь на ніч. Якщо з якихось причин ви не можете відмовитися від спиртного, дотримуйтесь правил безпеки.
1. Не пийте понад норму
Норму медики визначають досить чітко: не більше одного напою в день для жінок і чоловіків старше 65 років і не більше двох напоїв для чоловіків молодше.
“Один напій” в даному випадку – це:
355 мл пива міцністю близько 5%;
237-266 мл солодового лікеру міцністю близько 7%;
148 мл вина міцністю близько 12%;
44 мл алкоголю міцністю 40%.
2. Пийте повільно
Це потрібно, щоб печінка встигала знешкоджувати і виводити спирт до того, як він всерйоз вплине на біохімічні процеси в організмі.
3. Закушувати
Їжа в шлунку уповільнює всмоктування алкоголю і таким чином полегшує роботу печінки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали 10 найгірших продуктів, які не варто їсти перед сном
4. Пийте не пізніше ніж за 3-4 години до сну
За цей час рівень мелатоніну повернеться до норми, а значить, сон буде здоровим.
5. Не змішуйте алкоголь зі снодійним
Алкоголь пригнічує дихання, як і більшість снодійних препаратів. Таке поєднання вкрай небезпечне, так як може привести до зупинки дихання.
Раннє прокидання може бути важким, особливо, якщо пізно лягаєте спати або мучило безсоння усю ніч. Але здатність рано прокидатися можна врегулювати, щоб увесь день був продуктивним.
Не пийте алкоголь. Цей напій може викликати у вас втому і бажання заснути. Він порушує міцний і глибокий сон посеред ночі, метаболізуючись в організмі.