З наближенням новорічних свят багато водіїв замислюються над тим, як правильно та законно транспортувати ялинку.
“Главред” розповів кілька основних порад для безпечного перевезення новорічного дерева.
Перед початком поїздки підготуйте матеріали для пакування ялинки: щільний мішок, плівку чи мотузку. Якщо на місці придбання дерева немає спеціальної пакувальної машини для створення сітчастого кокона, обгорніть ялинку самостійно, щоб захистити автомобіль від пошкоджень і бруду.
Якщо ви плануєте перевозити ялинку в салоні автомобіля, розміщуйте її так, щоб вона не заважала водінню. Уникайте розміщення дерева на передньому пасажирському сидінні – найкраще покласти його в багажник або закріпити на даху автомобіля.
Для транспортування ялинки на даху авто необхідно міцно прив’язати її стовбуром вперед (зрізаною частиною до передньої частини автомобіля). Якщо ваш автомобіль не обладнаний рейлінгами, можна відкрити двері та пропустити мотузку через салон, проте варто бути обережним, щоб не пошкодити ущільнювачі дверей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні збираються створити національну мережу зарядних станцій для електрокарів
Також важливо слідкувати за тим, щоб ялинка не сильно виступала за габарити автомобіля.
Відповідно до Правил дорожнього руху України, якщо вантаж виступає за ширину автомобіля більше ніж на 0,4 м або на 1 м за межі переднього чи заднього габариту, він має бути позначений червоною стрічкою, прапорцем чи світловідбивачем. Порушення цих вимог може призвести до штрафу або створення небезпечної ситуації на дорозі.
Сколи та тріщини на лобовому склі – часта проблема, з якою стикаються водії. Проте багато хто недооцінює її серйозність, особливо в зимовий період.
Особливу небезпеку становлять різкі перепади температури взимку. Коли обігрів салону нагріває скло зсередини, а зовні його вкривають лід і сніг, це створює температурний стрес, який сприяє поширенню тріщин. Додатковий тиск виникає і через крижану кірку, яка утворюється на поверхні скла.
Ремонт дрібних сколів набагато дешевший і швидший, ніж повна заміна скла. Усунути невелике пошкодження можна за один візит до автосервісу. Ігнорування ж проблеми може призвести до значного збільшення витрат та часу на ремонт.