Як правильно виміряти артеріальний тиск вдома: сім найбільших помилок

Головна Сторінка » Як правильно виміряти артеріальний тиск вдома: сім найбільших помилок

Коли вимірюєте артеріальний тиск без присутності лікаря, варто знати як правильно це робити.

Навіть невеликі помилки призводять до неправильних значень, а значить часто до неправильно дозованих ліків. Це може бути небезпечно, пише ua-vestnik.

Вимірюєте не на тій руці

В принципі, артеріальний тиск можна вимірювати на обох руках. Як правило, показники тиску в одній руці нижче, ніж в іншій. Вирішальним фактором завжди є більш високе значення.

На початку лікування гіпертонії, яке включає в себе моніторинг артеріального тиску. Вимірювати його треба на обох руках, а в майбутньому завжди вимірювати на руці, де артеріальний тиск був вищий.

Трохи послабили манжету

Це призводить до помилково високих значень. Виміряні значення артеріального тиску виходять вище, ніж вони є насправді.

Манжета занадто тісна

Це також призводить до неправильних вимірюваних значень. Систолічний (верхнє значення) виявляється помилково низьким, а нижній (діастолічний) помилково високим.

Рука здавлюється одягом

Якщо під час вимірювання тиску ви відсунули рукав, це може стискати руку в плечі. В результаті можна отримати неправильні значення, тому краще повністю звільняти руки від одягу. Тонкі блузки або сорочки знімати не потрібно, манжету можна надягати поверх.

Неправильно тримаєте руку з манжетою

Під час вимірювання манжета повинна бути на рівні серця, тільки тоді виміряне значення буде відповідати фактичному. Якщо манжета знаходиться вище рівня серця, виміряні значення можуть виявитися занадто низькими. Якщо нижче рівня серця занадто високими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як знизити артеріальний тиск, якщо поряд немає ліків

Вимірювати тиск одразу після їжі

Коли організм отримує їжу, велика кількість крові направляється в органи травлення. Якщо вимірювати артеріальний тиск в такий момент, воно виявиться більш низьким, ніж є в дійсності. Після прийому їжі повинно пройти не менше години.

Вживати алкоголь, чай або кофеїн

Всі три напої призводять до невірних результатів вимірювань. Алкоголь, наприклад, може спочатку розслабляти, розширити судини, що знижує кров’яний тиск. Однак після цього артеріальний тиск знову піднімається і стає вище, ніж був раніше. У свою чергу, після вживання чаю або кави кров’яний тиск може підвищуватися протягом кількох годин.

Зменшення споживання солі може значно знизити кров’яний тиск навіть у людей, які приймають ліки від гіпертонії.

Науковці провели дослідження, яке показало, що зі зменшенням споживання солі приблизно на одну чайну ложку на день, учасники відчули помітне зниження систолічного артеріального тиску, що підкреслює вирішальну роль дієти в управлінні артеріальним тиском. Високий кров’яний тиск є провідною причиною захворюваності та смертності у світі.