Як просували туристам Бахчисарай у радянську добу – добірка листівок

Головна Сторінка » Як просували туристам Бахчисарай у радянську добу – добірка листівок

Gazeta.ua опублікувала добірку листівок зі світлинами Бахчисараю радянської доби.

На фото зобразили Бахчисарайський історико-архітектурний музей.

“Бахчисарай, мабуть, одне з найсвоєрідніших кримських міст, де так самобутньо поєдналися си­ва старовина і яскрава новина. Ажурні мінарети й труби потужного цементного заводу. Середньо­вічні келії монахів і найбільший в області ефі­роолійний радгосп-комбінат. Залишки печерних “квартир” у скелях і квартали сучасних будинків. Вузенькі горбаті вулички й асфальтове по­лотно шосе. Сусідство овіяного легендами, оспіва­ного Пушкіним і Міцкевичем минулого з сучас­ним надає цьому адміністративному центру вели­кого сільськогосподарського і промислового райо­ну оригінальний неповторний колорит”, – йшлося у поясненні до листівок.

Про кримських татар у тексті не згадують.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виглядав Луганськ у радянську добу – добірка фото

“Тисячі людей щодня приїздять сюди, щоб по­бачити колишній ханський палац, котрому місто завдячує своїм ім’ям. У перекладі Бахчисарай оз­начає палац-сад, палац серед садів. Тепер у цьо­му самобутньому ансамблі розміщується історико-архітектурний музей. Його експонати дають мо­жливість простежити долю півострова з прадавніх часів. Розповідають про переможну боротьбу ук­раїнців і росіян з турецькими загарбниками, участь у ній видатного полководця Суворова. Засвідчу­ють мужність і героїзм захисників Севастополя в 18541855 роках, безсмертні подвиги радянських во­їнів і партизанів у битвах Великої вітчизняної війни”, – написали в розповіді про місто.

Gazeta.ua зібрала листівки з видами Житомира, зроблені 1906 року. На світлини потрапили вулиці, основні будівлі міста та береги річки Тетерів. За даними 1885 року у Житомирі було 5207 будинків, проживало 54935 мешканців. Крім українців у місті жило багато поляків та євреїв. Тут було 12 церков, два костели та дві синагоги.