Як росіяни ставляться до війни в Україні – результати нового дослідження

Головна Сторінка » Як росіяни ставляться до війни в Україні – результати нового дослідження

У січні 2024 року 77% росіян підтримують війну проти України.

Про це свідчать результати опитування незалежного “Левада-центру”.

16% респондентів війну не підтримують, 8% складно відповісти.

При цьому прихильників переходу до мирних переговорів більше, ніж прихильників продовження військових дій: 52% проти 40%. Порівняно з листопадом 2023 року кількість прихильників мирних переговорів знизилася з 57% до 52%, але загалом вкладається у середньорічні значення цього показника.

Третина жителів РФ вважає, що не несе моральну відповідальність за загибель мирних мешканців та руйнування в Україні. 10% росіян вважають, що вони відповідальність безумовно несуть, 21% – несуть певною мірою. У цьому плані ситуація не змінюється півтора року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна боляче вдарила по економіці РФ – Financial Times

45% росіян вважають, що військові дії триватимуть понад рік, ще 23% припускають, що від пів року до року.

77% опитаних вірять, що війна проти України закінчиться перемогою Росії. Це на 6% більше, ніж рік тому, і приблизно відповідає настроям травня 2022 року.

66% жителів РФ згодні з тим, що їхня країна платить надто високу ціну за війну проти України. 25% з цим твердженням не згодні. 64% опитаних не вважають, що РФ зробила помилку, розпочавши війну.

Попри бойові дії російська влада зібралася проводити вибори президента РФ у березні 2024 року і на окупованих українських територіях.

У Кремлі вже заявили, що альтернативи Володимиру Путіну фактично немає. Рада Федерації Росії призначила вибори президента на 17 березня.

Раніше Кремль виражав стурбованість щодо майбутніх виборів президента РФ, попри підтримку Путіна серед росіян.