Не вся гречка, яку ми бачимо на полицях магазинів, вирощена в Україні. Часто під виглядом “вітчизняної” продають імпортну крупу, зокрема з Китаю.
Вона має свої характерні відмінності, за якими уважний покупець легко розпізнає підміну.
Розповідаємо, як на вигляд, запах і навіть смак визначити, що перед вами – китайська гречка.
Як відрізнити українську гречку від китайської
Форма та розмір крупи. Українська гречка має правильну тригранну форму з чіткими ребрами, її зерно зазвичай більше і має однакову форму. Китайська гречка за формою більш округла, з нечіткими краями, значно дрібніша й неоднорідна.
Колір крупи. Продукт вітчизняного виробника зазвичай має світло-коричневий або кремовий відтінок, залежно від методу обсмажування. Китайська крупа часто має темно-коричневий колір, що вказує на надмірну термічну обробку чи неправильне зберігання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зробіть сніданок особливим: сім ідей, що приготувати у вихідний день
Запах під час варіння. Українська гречка має приємний аромат, добре знайомий з дитинства. Китайська гречка може пахнути горілим чи хімією. Це свідчить про те, що продукт може бути оброблений хімікатами.
Уміст рутину. Рутин – це природна речовина, яка міститься у гречці та впливає на еластичність судин. У помірній кількості він дуже корисний для здоров’я. У китайській гречці вміст рутину в декілька разів вищий. А надлишок цієї сполуки може спричинити алергічні реакції, головний біль і розлади травлення.
Каші надовго забезпечують відчуття ситості. Хто хоче схуднути, вони – ідеальний вибір, щоб не зголодніти за короткий проміжок часу після прийому їжі.
Каші покращують обмін речовин і дають енергію без зайвих калорій. Головне – обрати правильні види та готувати їх без цукру й жирних добавок.
Лікарі радять гречку, аби запобігти ожирінню. Гречка містить вітаміни, які запобігають анемії. Це низькокалорійна каша, яка містить лише 308 ккал на 100 грамів продукту.