Згідно з Кримінальним кодексом України, за корупцію може загрожувати до 12 років позбавлення волі, штраф, конфіскація майна і заборона обіймати деякі посади.
Аналогічний тюремний термін й штраф загрожує чиновникам-корупціонерам у Польщі та Туреччині. Інфографіку опублікував портал “Слово і діло”.
У Франції і Великій Британії корупціонерам загрожує до 10 років позбавлення волі та штраф. У Франції суми штрафів чималі можуть сягати мільйона євро.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Слугу”, якого зловили на $85 тис. хабаря, заарештували. Застава 30 мільйонів
У Німеччині суддів-корупціонерів можуть ув’язнити на строк до 10 років, інших чиновників до п’яти. І також передбачено штраф.
В Італії для суддів-корупціонерів теж суворіше покарання від шести до 20 років позбавлення волі. Іншим чиновникам може загрожувати до 10 років ув’язнення. Крім того, корупціонерам забороняється обіймати державні посади.
У Канаді чиновників-корупціонерів карають позбавленням волі на строк до 14 років, у Сполучених Штатах Америки до 15 (плюс штраф).
Найм’якіше покарання за корупцію з інфографіки у Фінляндії: максимум чотири роки в’язниці і штраф.
Фінляндія є одним із лідерів у рейтингу сприйняття корупції, який складає Transparency International. Україна у рейтингу за 2022 рік посіла 116 місце зі 180 країн.
В інтерв’ю телеканалу “1+1” президент Володимир Зеленський заявив, що ініціює законопроєкт про прирівняння корупції до державної зради на період воєнного стану.
Центр протидії корупції розкритикував заяву Зеленського. Сказали, що справи топкорупції планують передавати СБУ і зведуть до нуля виключну юрисдикцію НАБУ.